Momenteel worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de jubileumeditie van de Avondvierdaagse (AVD). Het wordt de 60ste keer dat dit jaarlijks terugkerend evenement, georganiseerd door de Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS), zal plaatsvinden. Het wordt de eerste keer dat Purcy Olivieira er niet bij is. Olivieira, die ruim drie decennia leiding gaf aan de BVSS en het gezicht was van de wandelmars, overleed op 21 februari.
Het wordt tevens de eerste keer sinds 2019 dat de AVD weer in april plaatsvindt. Het evenement dat normaliter in de paasvakantie wordt gehouden, vond van 2020 tot en met 2022 vanwege de covid-19-pandemie geen voortgang. Vervolgens werd het in 2023 in de maand september afgewerkt. In 2024 werd er een Avondtweedaagse gehouden op 13 en 14 september, waarna de organisatie besloot de AVD terug te brengen naar april.
In aanloop naar de jubileumeditie is op zaterdag 29 maart in het BVSS Purcy Olivieira Sportcentrum een teach-in gehouden voor de deelnemers. Intussen heeft de organisatie ook de inschrijfdata bekendgemaakt. De inschrijvingen vinden plaats op 5 en 19 april. Junioren en senioren betalen respectievelijk SRD 300 om SRD 400 per persoon terwijl voor individuele lopers een inschrijftarief van SRD 450 geldt.
De slogan van de AVD van dit jaar luidt ‘Denk Groen, Leef Groen’ en het thema ‘Good Food = Good Mood’. In verband met 50 jaar Onafhankelijkheid is er dit keer ook een Srefidensi-thema: ‘Eenheid, samen sterk voor Suriname’. Dit thema vloeit voort uit een samenwerking tussen de organisatie van de AVD en de presidentiële werkgroep ‘Viering en herdenking Srefidensi 50 jaar.’
- Werknemers hervatten werk na akkoord over overbruggingstoel…..
- Amerika trekt vergunningen in voor oliehandel met Venezuela..
- Project naschoolse activiteiten gestart in Geyersvlijt..
- Somohardjo: ‘de clown en de olifant gaan terug naar het cir…..
- SVV 1 en Survos op voorsprong in U17-meisjes volleybalplay-…..
- Veel afwijzingen door hoofdstembureau Paramaribo..
- Minister Ramdin pleit voor multilaterale samenwerking op du…..
- CHS schrapt 14 personen van DNA-lijst..
- Hoofdstembureau Sipaliwini verbaasd over vreemde gang van z…..
- Nationaal Leger heeft 31 nieuwe commando’s erbij..
- Leerkrachten zoeken hulp bij vicepresident..
- Wereld autisme bewustwording dag: ‘We leren als ouders stee…..
- Nieuw-Zeelands meisje onterecht op psychiatrische afdeling …..
- Politieman schiet op auto ex-vriendin die op hem inreed..
- Strijd tegen tabaksgebruik in Suriname vereist strengere we…..
- Verkiezingsvoorbereidingen in Suriname verlopen stroef..
- Regering wijzigt Kiesbesluit: Ressortraadszetels Moengo van…..
- Dubbele kandidaten en ontbrekende stukken te Commewijne in …..
- Regering bespreekt uitbreiding rr-zetels Moengo..
- Verdachten herkend op camerabeelden en aangehouden..
- 20-jarige aangehouden met cocaïne en marihuana in Kwatta..