Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Journalisten van de Ware Tijd, Times of Suriname, Starnieuws, Sun, ATV, Suriname Herald, Key News, Radio 10, Supreme TV, Apintie, De Snelle Pen, Tra Fas’ De en anderen hebben donderdag een training straf- en verkeersrecht gevolgd. Deze werd verzorgd door de hoofdofficieren en officieren van justitie Claudia Bruining, Santusha Raghoe, Maritza Bobb en Sudesh Sewgobind.
Onder meer werd behandeld het proces van aanhouding en inverzekeringstelling van een verdachte en het proces van onderzoek naar de zitting toe. Ook de motivering van een bepaald vonnis door een rechter passeerde de revue, evenzo de rol van de politie, de werkarm van het Openbaar Ministerie. Bij verkeersrecht werd de nieuwe boetelijst bij verkeersovertredingen besproken, alsook andere belangrijke zaken uit de Rijwet.
Bruining gaf aan het einde van de training, die onder auspiciën van de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) werd georganiseerd, aan dat zij de zeer interactieve houding van de journalisten heeft gewaardeerd. SVJ-voorzitter Naomi Hoever dankte het OM-team dat het geduldig de vele vragen van de journalisten heeft beantwoord.
Vanuit links Sudesh Sewgobind, Santusha Raghoe, Claudia Bruining en Maritza Bobb die tijdens een sessie met journalisten het straf- en verkeersrecht behandelden.
- Bewolkt met kans op wat regen.
- DRUGSBESCHULDIGINGEN POLITIE..
- Defensieminister Ramsaran belooft niet weg te zullen lopen …..
- Nigeriaanse bendeleden doden 33 gijzelaars ondanks betaald …..
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot.
- Nicolina Elisabeth Enser (90) Amsterdam 24-7-2025..
- Milo Eugène Frank Yard (57) Amsterdam 27-7-2025..
- Girdhari: parlementariërs moeten goed verdienen..
- Slachtoffer steekincident Nickerie overleden..
- Nieuwe DNA-leden klaar om het volk te dienen..
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel.
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal f….
- Onze zingende Oma Sanna wordt 100 jaar!.
- Regering moet vertrouwenwekkend beleid voeren..
- VES zal altijd kritisch kijken naar regeerbeleid..
- Minister Tsang: ‘Mijn beleid zal gericht zijn op dienstbaar…..
- Lichaam verdronken bootsman Balingsoela geborgen..
- Dorothy Hoever zet dienstbaarheid voort als volksvertegenwo…..
- Asabina over DNA-convocatie: VHP heeft een punt..
- Transvaal start Concacaf-rentree met zege..
- Van Dijk- Silos gaat niet in op de inhoud van de persconfer…..