De award wordt in ontvangst genomen.
Journalist Valerie Fris heeft, samen met collega’s Natanga Smith, Marion Ali, Soyini Grey en Roseann Pile van de Caribbean Investigative Journalism Network, een Excellence Award for Reporting in Persons gewonnen. Tijdens de 36th Caribbean Broadcasting Union Media Awards Gala woensdag is dit bekendgemaakt. Het onderzoek ‘Tricked into Sex Slavery: Global Crackdown Hasn’t Stopped Caribbean Traffickers’ is geselecteerd uit maar liefst 551 inzendingen uit de regio.
Op basis van het onderzoek dat in Suriname is uitgevoerd, werd een grensoverschrijdend journalistiek project opgezet, waarbij samenwerking tussen meerdere landen centraal stond. Deze gezamenlijke inspanning belichtte niet alleen de ernst van mensenhandel in de regio, maar toonde ook de kracht van diepgravende, verantwoordelijke journalistiek.
De prijs werd toegekend aan een internationaal team van journalisten uit Suriname, Belize, Barbados, Trinidad & Tobago, en Antigua & Barbuda. Deze erkenning vormt een belangrijke mijlpaal voor de Surinaamse media en onderstreept de impact die gedegen onderzoeksjournalistiek kan hebben binnen het Caribisch gebied.
Foto: Tra Fas’ De.
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..