Hakiem Lalmohamed (27), de jongste parlementariër in het college 2025-2030, zal zich de komende periode voornamelijk richten op jeugd- en onderwijsbeleid. Volgens hem is het onwenselijk dat meerdere ministeries zich bezighouden met jeugd- en jongerenaangelegenheden, terwijl er al een directoraat Jeugdzaken bestaat.
Daarnaast vindt Lalmohamed dat het onderwijs aanzienlijk verbeterd moet worden. Hij pleit ervoor om niet blind alles van het Westen over te nemen, maar ook te kijken naar succesvolle onderwijsmodellen binnen de regio. Hij stelt voor dat de overheid actief samenwerkt met alle relevante belangengroepen om het onderwijs en de ontwikkeling van jongeren te versterken.
In een interview met TBN Prime Alert benadrukt de volksvertegenwoordiger van de VHP uit Commewijne dat hij, ondanks zijn district, alle regio’s gelijk zal behandelen, in lijn met het systeem van landelijke evenredigheid. Toch benoemt hij enkele urgente problemen in zijn eigen district.
Zo beschikken niet alle huishoudens over toegang tot schoon drinkwater, en vormt het gebrek aan infrastructuur – met slechts één brug voor in- en uitgaand verkeer – een knelpunt voor bewoners en bedrijven.
Ook ontbreekt het Commewijne aan voldoende recreatiemogelijkheden voor jongeren. Lalmohamed ziet dit als een belangrijk aandachtspunt. Volgens hem biedt het district daarnaast grote potentie op het gebied van landbouw, visserij en toerisme. Met gericht en consistent beleid kunnen deze sectoren bijdragen aan duurzame ontwikkeling en maatschappelijke vooruitgang.
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..