De Stichting Jongeren van Sipaliwini heeft onlangs fruitbomen en medicinale planten geplant op een schoolterrein in het district Sipaliwini. Met deze actie zetten jongeren zich actief in voor het duurzaam behoud en de ontwikkeling van de agrarische sector in hun leefomgeving.
Volgens Jonathan Vrede, voormalig jeugdraadslid en voorzitter van de stichting, worden jongeren al op jonge leeftijd gestimuleerd om deel te nemen aan milieuvriendelijke activiteiten, zoals het planten van bomen. “We willen hen bewust maken van het belang van natuurbeheer en de voordelen die dit op lange termijn met zich meebrengt,” zegt Vrede.
De geplante bomen bieden niet alleen op korte termijn schaduwrijke plekken, maar zullen in de toekomst ook zorgen voor opbrengsten waar de kinderen van kunnen profiteren. Leerlingen zijn actief betrokken bij het plantproces, waardoor ze niet alleen leren over landbouw en natuur, maar ook over verantwoordelijkheid en samenwerking.
Vrede heeft eerder meerdere projecten uitgevoerd in het district, allemaal gericht op verbetering van de leefomstandigheden. Dit initiatief draagt bovendien bij aan het behalen van Duurzame Ontwikkelingsdoelstelling 2 van de Verenigde Naties: ‘Geen honger’, met speciale aandacht voor duurzame landbouw en toegang tot voedzaam voedsel.
Sinds zijn beëdiging als jeugdraadslid richt Vrede zich op het mobiliseren van jongeren in Sipaliwini om hun leefomgeving schoon te houden en actief betrokken te zijn bij beleidsvraagstukken die hun toekomst beïnvloeden.
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..
- Sampie beschikbaar voor ministerspost in regering-Simons..
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk..
- Robinhood sleept heel laat gelijkspel uit het vuur tegen PV…..
- Nederlandse premier Schoof feliciteert president-elect Simo…..
- Column: Borrelpraat no. 879..
- De Arend-captain Noughiënt: ‘We gaan voor de clean sweep…..
- Robinhood-PVV en Transvaal-Inter Moengotapoe in halve final…..
- BUITENLANDS BELEID NIEUWE REGERING..
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Simons: “Ik kom in deze functie om te dienen”..
- Verkiezing Simons tot president is wereldnieuws..
- Roland Tjin Wong Joe..
- President Santokhi blikt terug op periode van heftige storm…..
- Adhin ziet in aantreden Simons en Rusland kans voor nationa…..
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de J…..