De Stichting Jongeren van Sipaliwini heeft onlangs fruitbomen en medicinale planten geplant op een schoolterrein in het district Sipaliwini. Met deze actie zetten jongeren zich actief in voor het duurzaam behoud en de ontwikkeling van de agrarische sector in hun leefomgeving.
Volgens Jonathan Vrede, voormalig jeugdraadslid en voorzitter van de stichting, worden jongeren al op jonge leeftijd gestimuleerd om deel te nemen aan milieuvriendelijke activiteiten, zoals het planten van bomen. “We willen hen bewust maken van het belang van natuurbeheer en de voordelen die dit op lange termijn met zich meebrengt,” zegt Vrede.
De geplante bomen bieden niet alleen op korte termijn schaduwrijke plekken, maar zullen in de toekomst ook zorgen voor opbrengsten waar de kinderen van kunnen profiteren. Leerlingen zijn actief betrokken bij het plantproces, waardoor ze niet alleen leren over landbouw en natuur, maar ook over verantwoordelijkheid en samenwerking.
Vrede heeft eerder meerdere projecten uitgevoerd in het district, allemaal gericht op verbetering van de leefomstandigheden. Dit initiatief draagt bovendien bij aan het behalen van Duurzame Ontwikkelingsdoelstelling 2 van de Verenigde Naties: ‘Geen honger’, met speciale aandacht voor duurzame landbouw en toegang tot voedzaam voedsel.
Sinds zijn beëdiging als jeugdraadslid richt Vrede zich op het mobiliseren van jongeren in Sipaliwini om hun leefomgeving schoon te houden en actief betrokken te zijn bij beleidsvraagstukken die hun toekomst beïnvloeden.
- Lichaam van man aangespoeld langs Surinamerivier ter hoogte…..
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- AAN MACHT VAST BLIJVEN KLAMPEN..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffi…..
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rec…..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert rijbewijzen-portaal..
- Het Surinaamse Rode Kruis viert 85 jarig bestaan; veel meer…..
- Manifest FFAS: Onze beschaving bestaat..
- Verdachte in gijzelingszaak Rodney Cairo veroordeeld tot vi…..
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele…..
- Politie zoekt nabestaanden van man wiens lijk aanpoelde in …..
- 60.000 personen geregistreerd voor Royalty voor Iedereen-pr…..
- Vrouwelijk geleide bedrijven groeien sneller dan mannelijke…..
- Regen en onweersbuien op 1 juli..
- Suriname als eerste Amazoneland malariavrij verklaard door …..
- Seoul overspoeld door ‘lovebugs’, inwoners noemen het een r…..
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba..
- Reglement van Orde onjuist toegepast, zegt Jogi..
- Onrust binnen KPS: korpsleiding hekelt ingrijpen van minist…..