PARAMARIBO — Ter gelegenheid van Wereldmilieudag 2025 organiseerden de Caricom Youth Ambassadors Suriname, op 5 juni 2025, in samenwerking met Stichting Climate Care en het UN SDG Korps het educatieve project “De Reis van Plastic: Van gebruik tot hergebruik” voor leerlingen van leiding 8a. Het doel van dit project was om de jonge deelnemers op een toegankelijke manier bewust te maken van milieuproblemen en hen handvatten aan te reiken voor duurzaam gedrag.
Deze activiteit werd mogelijk gemaakt met ondersteuning van Stichting Villa Zapakara en het Nationaal Jeugdinstituut (NJI). De activiteit bestond uit een interactieve dag waarbij de kinderen spelenderwijs informatie kregen over de impact van plasticvervuiling op het milieu en hoe zij zelf kunnen bijdragen aan een duurzamere wereld.
Door middel van quizzen, creatieve workshops en groepsopdrachten ontdekten zij hoe plastic ons dagelijks leven beïnvloedt, van gebruik tot hergebruik. Tijdens een creatief knutselmoment maakten de kinderen kunstwerken van gerecycled materiaal, waardoor niet alleen hun creativiteit werd geprikkeld, maar ook het inzicht werd versterkt dat afval een tweede leven kan krijgen.
Naast bewustwording van het probleem kregen zij ook het besef dat zij een verschil kunnen maken. De kinderen waren zeer dankbaar en enthousiast over deze activiteit.
De organisatie is van mening dat milieubewustzijn moet beginnen bij de jongste generatie. Met dit project beoogt men jongeren niet alleen te informeren over plasticvervuiling, maar hen ook actief te betrekken bij duurzame oplossingen. Men benadrukt het belang van vroege educatie als fundament voor een milieubewuste generatie in Suriname en is ervan overtuigd dat investeren in kennis, creativiteit en verantwoordelijkheid kan leiden tot een schoner Suriname.
Paramaribo, 10 juni 2025Communicatie UnitMinisterie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken
Een impressie van het educatieve project “De Reis van Plastic: Van gebruik tot hergebruik” voor leerlingen van leiding 8A
- GEWELD KOMT STEEDS DICHTERBIJ..
- Belastingdienst Suriname: ‘Efficiënte dienstverlening en ge…..
- Meer aandacht en samenwerking nodig voor entertainmentsecto…..
- Latijns-Caribische ontwikkelingsbank verdubbelt financierin…..
- Amoksi brengt jaardag door met pupillen Opa Doeli..
- Raymond Landveld wordt nieuwe TCT-minister..
- BEP wil fonds voor hosselende jongeren in urgentieplan nieu…..
- ABOP PARADOX..
- SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vandaag om 13.…..
- Gedeeltelijke blokkade Afobakaweg door omgevallen bomen..
- Een natte zondag in juni..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee keer in hoofd geraakt…..
- Rotary Quota organiseerde voor de derde keer Poku Prisiri p…..
- Stuart Robert Boerleider (49) Roterdam 27-5-2025..
- Trump waarschuwt Musk voor ‘zeer ernstige gevolgen’ als hij…..
- Glenn Antonio Elisio Tjon-A-Meeuw (67) Paramaribo 6-6-2025..
- Eunice, Vanessa, Priscilla Darthuizen (55) Paramaribo 4-6-…..
- NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op a…..
- Kromokarijo en Henery keren met pro card terug uit Guyana..
- VIDS start inzamelingsactie voor slachtoffers bootramp Maro…..
- Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus..