NICKERIE — “De landbouwsector in Suriname is aan het vergrijzen. We moeten jongeren en vrouwen actief betrekken als we willen dat de sector niet alleen overleeft, maar ook toekomstbestendig wordt. Met de juiste tools en kennis kunnen zij niet alleen deelnemen aan landbouw – ze kunnen het leiden.” Dit zegt Prithvi Jairam, de National Project coordinator van het project Gender-responsive Climate-smart Agriculture and Food (GCAF) Systems in the Caribbean.
Onderdeel van het project was de Women in Agriculture Fair die zaterdag is gehouden op het marktterrein van Nickerie. De beurs bood een uitgelezen kans om innovatieve landbouwoplossingen te tonen. Op schermen in de stand draaiden visuals van eerdere trainingen, onder andere over het gebruik van digitale sensoren in kassen. Deze technologie werd recent geïntroduceerd in Suriname via het GCAF-project, met als doel om boeren – vooral jongeren en vrouwen – in staat te stellen om klimaatslimmer, efficiënter en data-gedreven te produceren.
“Digitale landbouw, data-analyse, drones, sensoren – dit is geen landbouw van gisteren. Dit is technologie, dit is business, dit is impact”
“We hebben in een eerder FAO-project de eerste stappen gezet met kassenteelt, sensoren en markttoegang. Nu bouwen we daar met GCAF op voort”, legt Jairam uit. “We willen niet alleen apparatuur leveren, maar ook kennis, zelfvertrouwen en kansen creëren – vooral voor vrouwenorganisaties en jonge boeren die echt willen groeien.”
De booth van FAO’s GCAF-project bood bezoekers concrete informatie over trainingsmogelijkheden, veldactiviteiten en geplande interventies zoals klimaatbestendige productietechnieken, versterking van vrouwen coöperaties, en slimme irrigatie. Veel jongeren bleven hangen bij de beelden van leeftijdsgenoten in actie: zaaiend, oogstend, experimenterend met hydroponics en andere moderne teeltvormen.
Volgens Jairam is het van groot belang dat jongeren landbouw niet langer als ‘laatste optie’ zien, maar als een sector vol innovatie en ondernemerschap. “Digitale landbouw, data-analyse, drones, sensoren – dit is geen landbouw van gisteren. Dit is technologie, dit is business, dit is impact.” De Women in Agriculture Fair markeerde niet alleen een viering van vrouwelijk ondernemerschap in de landbouw, maar ook een keerpunt voor het gesprek over wie de volgende generatie agrarische leiders zal zijn.
- Trump: ‘Iran moet vrede sluiten of wordt opnieuw en harder …..
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe..
- 20 leden Mobiele Eenheid krijgen certificaat na training..
- TotalEnergies zinspeelt op meerdere olieontwikkelingen in B…..
- Duurzaam beleid tegen wateroverlast blijft prioriteit OW..
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..