NICKERIE — “De landbouwsector in Suriname is aan het vergrijzen. We moeten jongeren en vrouwen actief betrekken als we willen dat de sector niet alleen overleeft, maar ook toekomstbestendig wordt. Met de juiste tools en kennis kunnen zij niet alleen deelnemen aan landbouw – ze kunnen het leiden.” Dit zegt Prithvi Jairam, de National Project coordinator van het project Gender-responsive Climate-smart Agriculture and Food (GCAF) Systems in the Caribbean.
Onderdeel van het project was de Women in Agriculture Fair die zaterdag is gehouden op het marktterrein van Nickerie. De beurs bood een uitgelezen kans om innovatieve landbouwoplossingen te tonen. Op schermen in de stand draaiden visuals van eerdere trainingen, onder andere over het gebruik van digitale sensoren in kassen. Deze technologie werd recent geïntroduceerd in Suriname via het GCAF-project, met als doel om boeren – vooral jongeren en vrouwen – in staat te stellen om klimaatslimmer, efficiënter en data-gedreven te produceren.
“Digitale landbouw, data-analyse, drones, sensoren – dit is geen landbouw van gisteren. Dit is technologie, dit is business, dit is impact”
“We hebben in een eerder FAO-project de eerste stappen gezet met kassenteelt, sensoren en markttoegang. Nu bouwen we daar met GCAF op voort”, legt Jairam uit. “We willen niet alleen apparatuur leveren, maar ook kennis, zelfvertrouwen en kansen creëren – vooral voor vrouwenorganisaties en jonge boeren die echt willen groeien.”
De booth van FAO’s GCAF-project bood bezoekers concrete informatie over trainingsmogelijkheden, veldactiviteiten en geplande interventies zoals klimaatbestendige productietechnieken, versterking van vrouwen coöperaties, en slimme irrigatie. Veel jongeren bleven hangen bij de beelden van leeftijdsgenoten in actie: zaaiend, oogstend, experimenterend met hydroponics en andere moderne teeltvormen.
Volgens Jairam is het van groot belang dat jongeren landbouw niet langer als ‘laatste optie’ zien, maar als een sector vol innovatie en ondernemerschap. “Digitale landbouw, data-analyse, drones, sensoren – dit is geen landbouw van gisteren. Dit is technologie, dit is business, dit is impact.” De Women in Agriculture Fair markeerde niet alleen een viering van vrouwelijk ondernemerschap in de landbouw, maar ook een keerpunt voor het gesprek over wie de volgende generatie agrarische leiders zal zijn.
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..