van onze redactie
GEORGETOWN — In een wereld waar innovatie en ondernemerschap de hoekstenen zijn van economische groei moeten Surinamers goed gebruik maken van de geboden gelegenheden. Dit is voor de ambassadeur van Suriname in Guyana, Liselle Blankendal een sleutelfactor voor economische ontwikkeling. “Het begint met onze eigen mensen meer gaan belichten, samenwerken met elkaar als Surinamers en relaties met de buurlanden versterken zegt ze. Blankendal is daarom blij met het bezoek dat vier jonge Surinaamse ondernemers – Sylvano Inderson, Bentik Paulus, Definio Noordzee en Lydi-ann Resodimedjo – haar spontaan brachten. De groep was in Guyana van 20 tot en met 26 februari om de Guyana Energy Conference and Supply Chain Expo bij te wonen en te netwerken.
Surinaamse producten gewildBlankendal is een van de grondleggers van de Suriname Guyana Chamber of Commerce. Ze noemt het bezoek van de vier ondernemers een belangrijke stap in het bevorderen van communicatie en het benutten van zakelijke mogelijkheden, voornamelijk in de opkomende olie- en gasindustrie. Ze waardeert het voornemen van de jonge ondernemers om bij te dragen aan activiteiten tussen Suriname en Guyana, in de hoop dat meerdere ondernemers deze stap zullen maken.Noordzee en Resodimedjo waren voor het eerst in Guyana. De eerste zegt dat hij zijn netwerk heeft uitgebreid en zijn inzicht op zaken heeft verruimd. Goed geïnformeerd zijn over de producten en diensten tussen deze twee landen, maar ook andere landen van het Caribisch gebied moeten beter bekend gemaakt worden vindt hij. “Het voelde heel goed aan Surinaamse bedrijven in Guyana hun producten te zien verkopen, We zagen bijvoorbeeld hoe in Rosignol Butcherie Guyana lokale klanten positief praten over de producten.”Resodimedjo was onder de indruk van de infrastructuur in Guyana. Op de conferentie was ze ook onder de indruk van de vertegenwoordiging van Grassalco en de ontwikkelingen van dit Surinaams bedrijf in Guyana.
Het viertal stelt dat door samen te werken en de relaties met buurlanden te versterken, Surinaamse ondernemers niet alleen lokaal, maar ook regionaal en internationaal een verschil maken.
Ambassadeur enthousiastInderson benadrukt een andere manier van denken en pleit er werk van te maken om discussie op gang te brengen over onderwerpen waarover men niet graag spreekt. Indeersons vindt dat investeren en participeren aan conferenties en beurzen zoals de International Business Conference en de opkomende Suriname Energy Oil & Gas Summit & Exhibition een must moeten zijn.De vier Surinaamse ondernemers hopen dat meer jongeren hun voorbeeld zullken volgen, waardoor een golf van ontwikkeling van kleine en grote ondernemers die Suriname helpen opbouwen zal ontstaan. Het viertal stelt dat door samen te werken en de relaties met buurlanden te versterken, Surinaamse ondernemers niet alleen lokaal, maar ook regionaal en internationaal een verschil maken.
‘Het begint met onze eigen mensen meer gaan belichten, samenwerken met elkaar als Surinamers en relaties met de buurlanden versterken.’- Ambassadeur Liselle Blankendal
De boodschap van ambassadeur Blankendal is duidelijk: “Het begint met onze eigen mensen meer gaan belichten, samenwerken met elkaar als Surinamers en relaties met de buurlanden versterken.” Ze denkt dat hierin de media en influencers van Suriname belangrijk kunnen zijn. Dit bezoek moet het begin van een beweging zijn die Surinaamse ondernemers, klein als groot aanmoedigt om assertiever te worden in zakendoen, communicatie, netwerken en persoonlijke ontwikkeling.Haar visie om Surinaamse producten en talenten meer te waarderen en te promoten en het bewustzijn van eigen kunnen te vergroten, biedt een sterke basis voor toekomstige samenwerkingen.
- Wereldbank tevreden over samenwerking met Suriname..
- Bewolkt met af en toe wat regen..
- VHP: Ramadan in het teken van spiritualiteit, vergeving en …..
- Dambreuk te Weg naar Zee wordt aangepakt..
- NAVO-chef Rutte: Zelensky moet relatie met Trump herstellen..
- Uruguay verschuift naar centrum-links nu Orsi aantreedt..
- Fact-Finding ondernemersmissie uit India komt naar Suriname..
- KLM binnenkort ook naar Guyana..
- Frits Bolkestein (1993-2025) – ‘Suriname is een…..
- Voorwaarts in blessuretijd langs Inter Wanica..
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..