Ter gelegenheid van de International Day for Women in Diplomacy op dinsdag 24 juni 2025, bood de Surinaamse ambassade in Guyana de jonge Guyanese Amelie Burnham de unieke kans om voor één dag de ceremoniële rol van Surinaamse ambassadeur te vervullen.
In het kader van het “Diplomaat voor een Dag”-initiatief voerde Burnham gesprekken met ambassadeur Liselle Blankendal en andere diplomaten over het werk van de buitenlandse dienst. Zo kreeg zij op directe wijze inzicht in diplomatieke processen en internationale samenwerking.
Daarnaast was er een virtuele ontmoeting via Google Meet met ambassadeur Wendy Paulus-Aminta van Suriname in Cuba. Zij deelde haar persoonlijke ervaringen en benadrukte het belang van vrouwelijke vertegenwoordiging in de diplomatie. Deze inspirerende sessie bood Burnham een breder perspectief op het vak en de rol van vrouwen daarin.
Het initiatief maakt deel uit van het Girls Assemblee Program (GAP), gecoördineerd door The Imperial House (TIH). GAP richt zich op het stimuleren van sociaal-politiek leiderschap onder jonge vrouwen. Het programma werd uitgevoerd in samenwerking met verschillende ambassades, waaronder die van Belize, Trinidad and Tobago en Mexico, en met steun van het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture (IICA).
Met deze participatie benadrukt de ambassade van Suriname in Guyana haar betrokkenheid bij jongerenontwikkeling en gendergelijkheid in de internationale diplomatieke arena.
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..