Ter gelegenheid van de International Day for Women in Diplomacy op dinsdag 24 juni 2025, bood de Surinaamse ambassade in Guyana de jonge Guyanese Amelie Burnham de unieke kans om voor één dag de ceremoniële rol van Surinaamse ambassadeur te vervullen.
In het kader van het “Diplomaat voor een Dag”-initiatief voerde Burnham gesprekken met ambassadeur Liselle Blankendal en andere diplomaten over het werk van de buitenlandse dienst. Zo kreeg zij op directe wijze inzicht in diplomatieke processen en internationale samenwerking.
Daarnaast was er een virtuele ontmoeting via Google Meet met ambassadeur Wendy Paulus-Aminta van Suriname in Cuba. Zij deelde haar persoonlijke ervaringen en benadrukte het belang van vrouwelijke vertegenwoordiging in de diplomatie. Deze inspirerende sessie bood Burnham een breder perspectief op het vak en de rol van vrouwen daarin.
Het initiatief maakt deel uit van het Girls Assemblee Program (GAP), gecoördineerd door The Imperial House (TIH). GAP richt zich op het stimuleren van sociaal-politiek leiderschap onder jonge vrouwen. Het programma werd uitgevoerd in samenwerking met verschillende ambassades, waaronder die van Belize, Trinidad and Tobago en Mexico, en met steun van het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture (IICA).
Met deze participatie benadrukt de ambassade van Suriname in Guyana haar betrokkenheid bij jongerenontwikkeling en gendergelijkheid in de internationale diplomatieke arena.
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..
- Hoe durven ze te denken dat wij de kwestie missives nu al v…..
- Surinames Blok 66-deal: Kans op rijkdom of recept voor afha…..
- BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arresta…..
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk..
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname …..
- Franse media melden uitlevering van Joel ‘Bordo’ Martinus a…..
- Misi Keti Koti-verkiezing viert vijftiende editie..
- Ambassadeur van Indonesië overhandigt geloofsbrieven aan pr…..
- Ambassade van Suriname in Guyana faciliteert ‘Diplomaat voo…..
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen..
- Kapitein Walden in ere hersteld: ‘De traditie wordt levend …..
- Jonge Guyanese vervult ceremoniële ambassadeursrol voor Sur…..
- Indonesische ambassadeur overhandigt geloofsbrieven aan San…..
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor poli…..
- 20 BAVP’ers getraind in handhaving Tabakswet..
- SEOGS: Hoe ‘local content’ echt van de grond moet komen..