In de tweede ronde van de begrotingsbehandeling 2025 pleitte NDP-Assembleelid Ebu Jones voor de aanstelling van een minister die zich uitsluitend richt op het onderzoeken van corruptieve handelingen uit de afgelopen periode.
Hij beschuldigde het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) van mismanagement, waaronder het gunnen van wegenaanleg naar privé-rijstvelden en onregelmatigheden rond zandtransporten en bouwprojecten zoals de brug over de Kapooriekriek.
Jones stelde dat miljoenen Amerikaanse dollars zijn besteed aan projecten zonder transparante aanbesteding of naleving van procedures. Ook wees hij op tekorten aan meststoffen voor boeren, ondanks toezeggingen.
Bij het ministerie van Volksgezondheid bracht hij misstanden in het Mungra Medisch Centrum in Nieuw Nickerie naar voren, waar volgens hem personeel oneerlijk wordt behandeld en patiënten onnodig moeten wachten op overplaatsing. Hij pleitte voor financiële steun aan jonge Nickeriaanse zorgstudenten en het herstellen van inservice-opleidingen.
Verder vroeg Jones om uitleg over hoge uitgaven voor diplomatenreizen zonder missiven en riep hij op tot eerlijke behandeling van politiefunctionarissen bij ontslagprocedures.
Hij sloot af met een oproep om in Nickerie meer tandartsvoorzieningen te realiseren.
- OM eist 14 jaar voor beroving, verkrachting en brandstichti…..
- UNDP blijft Suriname ondersteunen..
- Suriname ontvangt US$ 16 miljoen schuldkwijtschelding van C…..
- Start Exercitie-Instructeursopleiding..
- Zorg in Wageningen heeft problemen..
- President Simons beëdigt nieuwe leden Staatsraad..
- Voorzieningen internationale gezondheidsregels ontbreken bi…..
- Yigal Bergen boekt eerste Surinaamse zege ooit op Davis Cup..
- Vakbond Newmont: ‘Verdere afvloeiing personeel een stap te …..
- Kennismaking en begrotingsbespreking EZ met Vaste Commissie…..
- Rookontwikkeling door oververhitte powerbank aan boord van …..
- Alex Wilfred Oscar Held (74) Amsterdam, Nederland 5-8-2025..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..