NDP-assembleelid Ebu Jones vindt dat de VHP zich moet neerleggen bij de verkiezingsuitslag, waarbij de partij is verwezen naar de oppositiebanken. Hij is van mening dat de huidige coalitiepartij zich verder moet bezinnen en in 2030 opnieuw een gooi moet doen naar de macht.
Volgens hem heeft de NDP de meeste zetels behaald en is op basis daarvan begonnen met het vormen van een coalitie. Jones sprak nadat het Centraal Hoofdstembureau (CHS) officieel de uitslag van de verkiezingen had vastgesteld.
Via TBN Prime Alert zei hij zich niet te kunnen voorstellen dat de voorzitter van de VHP de telefoon niet oppakt om de voorzitter van de NDP te feliciteren met de uitslag. Dat zou getuigen van grootheid van VHP-topman Chan Santokhi, stelt de parlementariër uit Wageningen.
Hij is ook niet te spreken over het feit dat de zittende regering contracten tekent zonder rekening te houden met het feit dat een andere regering zal aantreden. Hij deed een beroep op president Santokhi om dergelijke handelingen achterwege te laten.
Jones weerspreekt de bewering dat de nieuwe coalitie een bepaalde etnische groep zou willen uitsluiten. Volgens hem heeft de NDP ervoor gekozen niet met de VHP samen te werken omdat die partij niet past binnen het beleid dat de komende coalitie wil voeren.
Geen enkele bevolkingsgroep is daarbij uitgesloten, benadrukt Jones, die aangaf dat de VHP telkens stelt een multi-etnische partij te zijn. Hij betreurde dat de verkiezingen zeer rommelig verliepen en gaf aan dat het tijd is om serieus na te denken over het instellen van een verkiezingsautoriteit.
- Valutakoersen stijgen: euro bereikt SRD 43,30 bij cambio’…..
- Yelyco brengt spanning helemaal terug in halve finale manne…..
- Passagiersvliegtuig stort neer bij Indiase stad Ahmedabad..
- Minister Dasai: “Klimaatverandering is onze grootste uitdag…..
- Cotino vertrouwt op morele plicht nieuwe coalitie..
- Bedrijven op zoek naar werknemers tijdens het Recruitment E…..
- Eerste steen voor leerwerkplaatsen Matoekoe: ‘Samenbouwen a…..
- Verkiezingsuitslag Paramaribo definitief vastgesteld..
- Suriname en El Salvador delen punten in cruciaal duel..
- Onweersbuien vroeg in de ochtend..
- CHS roept politieke partijen op verkiezingsuitslag te respe…..
- Musk zegt ‘sorry’ voor berichten die hij over Trump op X pl…..
- Christiaan Jozef Glad (77) Amsterdam 9-6-2025..
- Agnes Francina Degenaar (75) Rotterdam 9-6-2025..
- Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na …..
- Boeklancering over politieke corruptie en de aanpak..
- Hoofdklasse basketballers De Arend naar Aruba voor Tropical…..
- OM eist celstraffen tot 8 jaar in grootschalige cocaïnezaak…..
- Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen h…..
- Column: Op koers..
- Zee aan kritiek over missives regering..