VHP-parlementariër Mahinder Jogi heeft in het programma ‘Suriname Kiest’ van ABC, zijn twijfels uitgesproken over de recent gepubliceerde opiniepeiling, waarin de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) als grootste partij, naar voren kwam. Hoewel hij erkent dat de VHP inderdaad de leidende positie behoudt, plaatst hij een kanttekening bij de voorspelde zetelverdeling van andere partijen.
Volgens Jogi is het onwaarschijnlijk dat de Nationale Partij Suriname (NPS) bij de komende verkiezingen, tien zetels zal behalen. Hij schat dat de partij eerder zal uitkomen op zeven tot maximaal acht zetels. “Meer wordt het niet”, aldus Jogi. Over de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) is Jogi positiever gestemd. Hij verwacht dat de partij van vicepresident Ronnie Brunswijk, aanzienlijk meer dan de drie à vier zetels zal binnenhalen, die in de peiling worden voorspeld. Hierbij wijst hij op de resultaten van 2020, toen ABOP in samenwerking met Pertjajah Luhur (PL) extra zetels wist te bemachtigen. Jogi liet zich ook uit over mogelijke politieke samenwerkingen. In reactie op een eerdere uitspraak van NDP-voorzitter Simons, die stelde dat samenwerking met de VHP uitgesloten is, zei Jogi dat zulke uitspraken prematuur zijn. “Je doet zulke uitspraken niet voordat de beer geschoten is”, aldus Jogi. Hij benadrukte dat eventuele samenwerkingen, pas na de verkiezingsuitslag, besproken kunnen worden.
Over zijn eigen partij sprak Jogi met trots. Volgens hem is de VHP de meest nationale partij van Suriname, met een inclusieve en opbouwende campagne. Sinds haar oprichting in 1949 heeft de partij volgens hem altijd woord gehouden en zich ver gehouden van misleiding. “De VHP wil iedereen meenemen naar een beter Suriname”, aldus Jogi.
Terwijl hij volop campagne voert, ontmoet Jogi regelmatig burgers die hun zorgen uiten over bijvoorbeeld stagnerende bevorderingen. Hij zegt die signalen serieus te nemen. De kritiek op de partij beschouwt hij als waardevol. “Aanvallen houden ons scherp en geven ons de kans om waar nodig bij te sturen”, aldus Jogi.
The post Jogi kritisch over opiniepeiling: ‘NPS geen 10 zetels waard’ ..
- Eén dode en twee gewonden bij zware aanrijding..
- Ex-president Wijdenbosch overleden..
- BESCHOUWING — De (zure) vruchten van de presidentiële commi…..
- Gewonde man meldt beroving, getuigen spreken van ruzie om g…..
- Breaking: Oud-president Wijdenbosch overleden..
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voor…..
- KADERLOOS RICHTING 2028..
- Nickerianen niet blij met ´monument´ in verband met 145 jaa…..
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project..
- Training duurzaam ondernemerschap biedt deelnemers handvate…..
- “Democratische rechtsorde ernstig aangetast door uitspraken…..
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Moet helpen bij ter…..
- EZ houdt driedaagse landbouwtraining; Doel is versterking v…..
- DNL: nieuwe regering moet binnen 100 dagen dringende beslui…..
- Aanbeveling onderzoekraad AdeKUS voor betere structuur onde…..
- Journalisten getraind om extra alert te zijn op verkiezings…..
- Zaaien met olie..
- AWJ ontvangt voortgangsrapportage personeelsbeleid Newmont..
- Politieke partijen en bezoekers lovend over verkiezingsbeur…..
- Jogi ziet NPS geen 10 zetels halen..
- Adhin: ‘Peilingen geven geen eerlijk beeld door angstcultuu…..