Krishnadath Joerawan, penningmeester van het stichtingsbestuur van Bosbeheer en Bostoezicht (SBB), heeft in een interview met ABC Online Nieuws aangegeven, dat de medewerkers van SBB hun werk hebben neergelegd en het bestuur van de stichting niet kan vergaderen tot 15 april 2025. Dit komt omdat de voorzitter, Meredith Vitoli, op vakantie is en de ondervoorzitter, Roelf Cairo, is afgetreden.
Joerawan, die tevens de functie van tweede waarnemer van de voorzitter bekleedt, zei dat hij volgens de statuten geen mandaat heeft om vergaderingen, uit te schrijven. “De voorzitter is afwezig tot 15 april, en de statuten schrijven voor dat zij bevoegd is, vergaderingen uit te schrijven. Zonder haar aanwezigheid kunnen we geen besluiten nemen in een bestuursvergadering”, aldus Joerawan. Ook zei hij dat dit de reden is waarom het bestuur op dit moment stuurloos is. ‘’Door deze situatie kunnen er geen besluiten worden genomen over de vraag, of het bestuur de directeur van SBB mandaat wil verlenen om de onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst (cao) met de bond te starten’’, aldus Joerawan.
Sinds 7 februari ligt er een brief van de directeur, waarin gevraagd wordt de onderhandelingen over de cao op te starten. Joerawan denkt dat er politieke invloed is die de directeur beschermt, omdat er geen actie werd ondernomen op de brief. “Er is geen communicatie meer mogelijk met de directeur, totdat de regering een besluit neemt”, aldus Joerawan.
De Bond Personeel SBB, die het personeel vertegenwoordigt, besloot na een algemene ledenvergadering het werk neer te leggen. Volgens Joerawan is het niet dat het bestuur geen mandaat wil verlenen, maar door het vergaderprobleem kan er geen besluit worden genomen. Besluiten binnen het bestuur worden namelijk genomen door de meerderheid, en zonder vergaderingen is dat op dit moment niet mogelijk.
De penningmeester zei verder, dat het bestuur eerder het vertrouwen in de directeur had opgezegd, wat de situatie verder bemoeilijkt. Hij benadrukte dat de regering de directeur zou moeten ontslaan om zo rust en orde binnen de stichting te herstellen. “We hebben met redenen een brief naar de regering gestuurd om haar te ontslaan, maar er wordt niets aan gedaan”, aldus Joerawan. Sinds 7 februari ligt er een brief van de directeur waarin gevraagd wordt, de onderhandelingen over de CAO op te starten. Joerawan vermoedt dat er politieke invloed is om de directeur te beschermen, aangezien er geen actie is ondernomen na de brief. “Er is geen communicatie meer mogelijk met de directeur, totdat de regering een besluit neemt,” aldus Joerawan.
The post Joerawan: ‘Regering moet directeur ontslaan voor rust en orde bij SBB’ ..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..
- President Santokhi leest voor aan leerlingen van O.S. Midde…..
- SVS viert 74 jaar en zet in op vernieuwing, partnerschappen…..
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Glenn Raül Hok A Hin (64) Amersfoort 1-3-2025..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..
- Suriname loopt hoog risico op watergerelateerde problemen..
- Albert Ramdin zo goed als zeker nieuwe OAS-topman..
- Buschauffeur verwondt collega met scherp voorwerp..
- Vrouw aan de Bisoenweg vermoord door partner..