PARIJS — Joël ‘Bordo’ Martinus is vrijdagmiddag aangekomen in de Franse hoofdstad Parijs na te zijn uitgeleverd door Brazilië. Dat hebben Franse media gemeld. De ondervoorzitter van regeringspartij Abop zal de straf van acht jaar cel vanwege het ronselen van cocaïnesmokkelaars waarvoor hij in 2019 bij verstek was veroordeeld, moeten uitzitten.
In november 2022 ontvluchtte Bordo Suriname toen justitie hem wilde oppakken wegens onder meer moord, deelneming aan een criminele organisatie en overtreding van de wet Verdovende middelen. Hij was vermoedelijk getipt door ‘iemand van hogerhand’ binnen justitie dat politie hem zou oppakken, waardoor hij de benen kon nemen. Hij werd daarna via Interpol gezocht.
Uiteindelijk werd hij eind mei 2024 door de Braziliaanse politie in São Paolo gearresteerd, vermoedelijk dankzij informatie van de Franse inlichtingendiensten, zo onthulden Franse media destijds. Op 6 december van vorig jaar oordeelden Braziliaanse rechters dat Bordo aan Frankrijk mocht worden uitgeleverd, wat vrijdag ook daadwerkelijk is gebeurd. Hij werd met een reguliere Air France-vlucht onder zware bewaking vanuit São Paulo naar Parijs vervoerd, waar hij direct na aankomst werd overgebracht naar de gevangenis.
Ook de Surinaamse autoriteiten hadden bij de Brazilianen om zijn uitlevering gevraagd, maar dat werd afgewezen met als argument dat de Fransen eerder waren. Maar naar verluidt speelde ook het zwakke Surinaamse rechtsbestel een rol bij die beslissing. Gevreesd werd dat Bordo door zijn contacten in de hoogste kringen binnen mum van tijd weer op vrije voeten zou zijn en zijn straf alsnog zou ontlopen. Na het uitzitten van zijn celstraf op het Franse vasteland, kan Suriname in Parijs een verzoek tot uitlevering indienen.
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..
- Simons: Geen verdere onderhandelingen in coalitie, ook niet…..
- Technische storing slaat operatie-afdeling Dikonessenhuis l…..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘We zijn duidelijk de beste vol…..
- Anil Jagroep: “ISO-certificering wordt onmisbaar voor Surin…..