PARIJS — Joël ‘Bordo’ Martinus is vrijdagmiddag aangekomen in de Franse hoofdstad Parijs na te zijn uitgeleverd door Brazilië. Dat hebben Franse media gemeld. De ondervoorzitter van regeringspartij Abop zal de straf van acht jaar cel vanwege het ronselen van cocaïnesmokkelaars waarvoor hij in 2019 bij verstek was veroordeeld, moeten uitzitten.
In november 2022 ontvluchtte Bordo Suriname toen justitie hem wilde oppakken wegens onder meer moord, deelneming aan een criminele organisatie en overtreding van de wet Verdovende middelen. Hij was vermoedelijk getipt door ‘iemand van hogerhand’ binnen justitie dat politie hem zou oppakken, waardoor hij de benen kon nemen. Hij werd daarna via Interpol gezocht.
Uiteindelijk werd hij eind mei 2024 door de Braziliaanse politie in São Paolo gearresteerd, vermoedelijk dankzij informatie van de Franse inlichtingendiensten, zo onthulden Franse media destijds. Op 6 december van vorig jaar oordeelden Braziliaanse rechters dat Bordo aan Frankrijk mocht worden uitgeleverd, wat vrijdag ook daadwerkelijk is gebeurd. Hij werd met een reguliere Air France-vlucht onder zware bewaking vanuit São Paulo naar Parijs vervoerd, waar hij direct na aankomst werd overgebracht naar de gevangenis.
Ook de Surinaamse autoriteiten hadden bij de Brazilianen om zijn uitlevering gevraagd, maar dat werd afgewezen met als argument dat de Fransen eerder waren. Maar naar verluidt speelde ook het zwakke Surinaamse rechtsbestel een rol bij die beslissing. Gevreesd werd dat Bordo door zijn contacten in de hoogste kringen binnen mum van tijd weer op vrije voeten zou zijn en zijn straf alsnog zou ontlopen. Na het uitzitten van zijn celstraf op het Franse vasteland, kan Suriname in Parijs een verzoek tot uitlevering indienen.
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..
- R. Kelly met spoed opgenomen in ziekenhuis na overdosis..
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale …..
- Vermoedelijk betrokkenheid politiefunctionaris van JIT bij …..