door Desney Romeo
PARAMARIBO — Joël Assad is gestopt als hoofdcoach van Inter Moengotapoe. “Het bedanken bij Inter Moengotapoe is meer persoonlijk en niet vanuit een conflictsituatie”, houdt hij de Ware Tijd maandag desgevraagd voor. Assistent Marinio Balsemhof zal voor de ploeg staan totdat er een andere coach wordt aangesteld.
In juli 2024 werd Assad de interim-coach, nadat Hesron Jeroe opstapte. Hij was bezig aan zijn eerste seizoen als volwaardige hoofdcoach. Echter, na amper drie speelronden, waarin twee keer werd gewonnen en één keer werd verloren, heeft hij er de brui aan gegeven. “Ik heb er persoonlijk geen zin meer in.”
“Het bedanken bij Inter Moengotapoe is meer persoonlijk en niet vanuit een conflictsituatie”
Inter Moengotapoe incasseerde zondag, in de eerste wedstrijd zonder Assad, een nederlaag tegen Voorwaarts: 1-3. De ploeg bleef door het verlies vierde met zes punten uit vier partijen, maar zag de achterstand op de concurrenten Transvaal (twaalf punten), Robinhood (tien) en Voorwaarts (negen) groter worden
Assad benadrukt dat hij geen problemen heeft met de leiding van Inter Moengotapoe. Hij houdt de krant voor dat voorzitter Ronnie Brunswijk hem heeft gebeld om op andere gedachten te brengen, maar dat zijn besluit vaststond.
Niet versterkt op verzwakte posities
Assad zat zes jaar bij de club uit Moengo. “Inter Moengotapoe is een ploeg die speelt om het kampioenschap, maar dat zal dit seizoen niet makkelijk zijn, omdat de ploeg spelers heeft verloren en niet voor de nodige versterking heeft gezorgd. De ploeg speelt nu wisselvallig vanwege het niet versterken op de posities die zijn verzwakt”, vertelt hij over de huidige vorm.
Inter Moengotapoe begon het seizoen op 2 februari met een 3-2 zege op Flora, verloor op 7 februari de door de SML tot ‘Battle of the East’ omgedoopte Marowijne/Moengo-derby met 1-2 van Notch, won op 15 februari in de derde speelronde met 2-1 van Leo Victor en ging op 23 februari met 1-3 ten onder tegen Voorwaarts. Assad bedankte na de partij tegen ‘Leeuw’. Op 28 februari wacht Broki als vijfde tegenstander. Die ploeg staat achtste met drie punten.
(lees verder onder de )
Inter Moengotapoe presteert tot nu toe wisselvallig; twee keer gewonnen en evenveel keer verloren. [: FB Suriname Major League]
Su Sport Talent
Dat hij bij Inter Moengotapoe is gestopt, betekent niet dat Assad uit de voetballerij ‘verdwijnt’. “Ik ga me nu volledig richten op de jeugd”, zegt hij verwijzend naar Su Sport Talent, waar hij al tien jaar aan is verbonden. Su Sport Talent houdt zich bezig met de ontwikkeling van de jeugd en heeft een samenwerking met SV Flora, die over jeugdploegen beschikt in de U16-, U18- en U20-klasse van de Surinaamse Voetbalbond.
Het is het tweede seizoen waarin Flora samenwerkt met Su Sport Talent, die eerder aan de slag was gedaan met onder meer Walking Boyz Company (WBC) en Botopasi. Via trainer August Burleson kwam Assad in aanraking met Su Sport Talent. Momenteel zijn hij en Jane Kolf-Bergraaf verantwoordelijk voor de organisatie.
De activiteiten van deze voetbalschool vinden plaats in het Jeugdcentrum. Bekende spelers die de jeugdopleiding bij Su Sport Talent hebben doorlopen zijn Sercinio Nortan van Notch en Joël Brondenstein van Flora.
Joël Assad zal niet meer langs de lijn staan bij Inter Moengotapoe. Zijn krachten geeft hij volledig aan Su Sport Talent. [: FB Suriname Major League]
- President Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen e…..
- Bewolking en wat regen op deze vrijdag..
- Strengere controle op illegale arbeid in Suriname..
- RTL Nieuws-correspondent Sophie van Leeuwen vrijgelaten in …..
- Krijgsraad verwelkomt twee nieuwe leden..
- Trumps ontmanteling van USAID stremt zuurstof- en hiv-medic…..
- Ramadhin twijfelt aan ethische gedragscode NDP door ongefun…..
- Meteodienst: Kans op lichte buien..
- Joodse Gemeenschap Verzet Zich Tegen Etnische Zuivering in …..
- Vicepresident Brunswijk: “President Santokhi stopte brandst…..
- Parmessar: VKI enig lab voor keuring voedsel uit India..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..
- Regeringsraad stelt financiële middelen beschikbaar voor ge…..
- Zanger Lava veert sterk terug met ‘Konde’..
- Krijgsraad twee nieuwe leden rijker..
- Dwangsommen tegen GBB lopen op tot in de miljoenen..
- 597 Netwerken: Verplichte vermogensregistratie en strikte e…..