Joan Nibte, ondervoorzitter van de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO), wil zich kandidaat stellen op de A20-lijst voor De Nationale Assemblee (DNA), ondanks haar eerdere schorsing door het Advocaten Tuchtcollege. Nibte hoopt op goedkeuring van de algemene ledenvergadering (ALV) van haar partij.
De PRO doet op 25 mei 2025 mee aan de verkiezingen op de lijst van Alternatief 2020 (A20). Deze partij is een samenwerking aangegaan met Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en PRO.
Nibte verklaarde tegenover ABC dat ze veel heeft geleerd van de tuchtstraffen die haar in 2020 werden opgelegd. Ze is van mening dat ze hierdoor sterker uit de situatie is gekomen en dat haar liefde voor Suriname haar motivatie is om zich opnieuw beschikbaar te stellen om het land te dienen.
Ook PRO-voorzitter Gerold Sewcharan zal zich waarschijnlijk kandidaat stellen. De ALV van de partij beslist uiteindelijk of zowel de voorzitter als de ondervoorzitter daadwerkelijk op de lijst voor de verkiezingen worden geplaatst.
Nibte werd in oktober 2019 door het Advocaten Tuchtcollege voor drie maanden geschorst. Ze werd aangeklaagd door een van haar cliënten voor afpersing van ongeveer SRD 290.000 in een opheffingszaak. In een andere zaak kreeg Nibte tevens de maatregel van berisping opgelegd.
Ondanks deze juridische tegenslagen heeft Nibte haar politieke ambities niet opgegeven. In de verkiezingen van 2020 was zij lijsttrekker voor het district Coronie namens PRO, waar ze slechts 12 stemmen behaalde.
“De tuchtstraffen hebben me gevormd, en ik ben er sterker uitgekomen,” zei Nibte.
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..
- Regen heeft Tap Yari Klaaskreek niet kunnen stoppen..
- ASHWIN, VERTEL ONS GEEN BS..
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..