PARAMARIBO — Een illegale landingsbaan met een lengte van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer dertig meter, op een locatie die volgens het Openbaar Ministerie (OM) uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht, is vernietigd door het Justitieel Interventieteam (JIT). Dat gebeurde zondag in opdracht van het OM.
De illegale landingsbaan in het Ston Dansi-gebied in district Sipaliwini werd eerder ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten. Tijdens een eerder onderzoek werd in de omgeving namelijk een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die zijn betrokken bij de smokkelactiviteiten. Ook was er een kamp opgezet in de nabijheid van de baan.ADVERTISEMENT
“De illegale landingsbaan in het Ston Dansi-gebied in district Sipaliwini werd eerder ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten”
De vernietigingsactie werd volgens het OM zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. “Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van twee meter diep en twee meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt. Het aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug, die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd”, aldus het OM, die belooft vastberaden de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit te zullen blijven bestrijden.ADVERTISEMENT
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..