PARAMARIBO — Een illegale landingsbaan met een lengte van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer dertig meter, op een locatie die volgens het Openbaar Ministerie (OM) uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht, is vernietigd door het Justitieel Interventieteam (JIT). Dat gebeurde zondag in opdracht van het OM.
De illegale landingsbaan in het Ston Dansi-gebied in district Sipaliwini werd eerder ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten. Tijdens een eerder onderzoek werd in de omgeving namelijk een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die zijn betrokken bij de smokkelactiviteiten. Ook was er een kamp opgezet in de nabijheid van de baan.ADVERTISEMENT
“De illegale landingsbaan in het Ston Dansi-gebied in district Sipaliwini werd eerder ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten”
De vernietigingsactie werd volgens het OM zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. “Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van twee meter diep en twee meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt. Het aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug, die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd”, aldus het OM, die belooft vastberaden de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit te zullen blijven bestrijden.ADVERTISEMENT
- Gisla Marie Blankendal (75) Paramaribo 7-5-2025..
- zuster Rita Norine Arceluz Sarduy-Harry (71) Den Haag 8-5-…..
- Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder voorui…..
- Khudabux: vanwege partijdigheid ging Baitali in beroep bij …..
- Van militair tot kapper: samenleving spreekt president tijd…..
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integ…..
- Colporteur oproepingskaarten voor verhoor opgebracht door d…..
- Paraplantages: ‘President en VHP niet officieel ontvangen b…..
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..