Het Justitieel Interventie Team (JIT) heeft op zaterdag 12 juli een Vietnamees en een Chinees aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij georganiseerde illegale handel in beschermde diersoorten. De twee mannen worden verdacht van deelneming aan een criminele organisatie, witwassen, overtreding van de Jachtwet en de Wet Economische Delicten.
Tijdens de actie stuitte het JIT op een hoeveelheid ‘pasta’ die, volgens voorlopige bevindingen, is vervaardigd uit delen van wettelijk beschermde katachtigen, zoals de jaguar en de ocelot. De dieren zouden speciaal voor dit doel zijn gedood. De pasta wordt tegen hoge bedragen verkocht en gebruikt voor zowel inwendig als uitwendig gebruik.
Naast deze substantie werden ook tanden en klauwen van katachtigen aangetroffen, vermoedelijk eveneens bestemd voor de illegale handel.
De autoriteiten zien de arrestaties als een belangrijke stap in de aanpak van de georganiseerde wildhandel. Het onderzoek, waarbij er tevens wordt nagegaan of er sprake is van een groter internationaal netwerk, is nog gaande.
The post JIT arresteert Vietnamees en Chinees voor illegale handel in jaguarproducten ..
- President Simons: “Geen enkele onwettige opdracht mag namen…..
- President Simons beëdigt ministers..
- Er komt geen Kabinet van de First Gentleman..
- Adhin: “Een moment dat de waardigheid van onze democratie o…..
- Een Nieuwe Dageraad: Inauguratie van President en Vice-Pres…..
- Nieuw kabinet op twee ministers na compleet..
- Ramai wordt geen minister meer van OW..
- Drie arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Uitvlugt..
- Maurice Roemer blijft voorlopig governor van de Centrale Ba…..
- Suriname bundelt krachten tegen chronische ziekten..
- Slachtoffer met vuisten bewerkt en beroofd van tas..
- Dertigplusser schiet met gaspistool op woning..
- Geen ceremoniële rol voor first gentleman Glenn Geerlings: …..
- President Simons voert bilaterale gesprekken met buurlanden..
- President Simons: “Vakantiegeld ambtenaren veiliggesteldâ…..
- Suriname mag zich niet laten gijzelen door een blacklisting..
- Voorzitter DNA: Parlement is geen verlengstuk van regering..
- Tekst toespraak vicepresident Gregory Rusland na inaugurati…..
- Rotte vis..
- Nieuwe president Geerlings-Simons: ‘We moeten ervoor zorgen…..
- Gregory Rusland: Ik ben niet boven het volk, ik ben van het…..