Een groep van vijf jeugdtennissers vertoeft momenteel in Guatemala. Ze doen mee aan de Junior Billie Jean King Cup (meisjes) en de Junior Davis Cup (jongens) die van 21 februari tot en met 1 maart in Guatemala City worden afgewerkt. Het team dat door de Surinaamse Tennisbond (STB) is afgevaardigd bestaat uit Boaz Koorndijk, Thorsten Ferrier, Philippe van Essen, Faith Babb en Kayla Currie.
Het vijftal is vrijdag samen met de coaches Carolina Vera Vera en Yigal Bergen vertrokken naar Guatemala. De Junior Davis Cup en de Junior Billie Jean King Cup worden gehouden in verschillende werelddelen met regionale kwalificatiewedstrijden. De winnaars van deze kwalificatiewedstrijden gaan door naar de grote finale, waar de beste teams van over de hele wereld strijden om de kampioenstitel.
Het is niet de eerste keer dat Suriname aan de landenteamtoernooien deelneemt. Vorig jaar waren Surinaamse tennissers ook van de partij toen beide evenementen op de Dominicaanse Republiek plaatsvonden. Het jaar daarvoor werden de toernooien ook al in Guatemala gehouden.
De Junior Billie Jean King Cup en de Junior Davis Cup zijn internationale teamtoernooien voor junioren tennisspelers in de leeftijdscategorie tot 16 jaar. Deze toernooien worden georganiseerd door de Internationale Tennisfederatie (ITF) en zijn de juniorversies van de Billie Jean King Cup en de Davis Cup. De toernooien werden in 1985 gelanceerd als de World Youth Cup.
De Davis Cup is vernoemd naar Dwight F. Davis, een Amerikaanse tennisspeler en Harvard-student die het toernooi in 1900 oprichtte. De Billie Jean King Cup is vernoemd naar de legendarische Amerikaanse tennisspeelster Billie Jean King. Het toernooi heette tot 2020 de Fed Cup.
De Servische toptennisser Novak Djokovic en de inmiddels gestopte sterspelers Rafael Nadal en Andy Murray zijn enkele van de tennissers die schitterden op de Junior Davis Cup. Bij de vrouwen werd de Amerikaanse Coca Gauff in 2018 nog kampioen in de Junior Billie Jean King Cup.
Na de Junior Davis Cup en de Junior Billie King Cup doet de STB binnenkort nog een ander internationaal toernooi in het buitenland aan. Van 1 tot en met 9 maart wordt in Santo Domingo namelijk het ITF World Junior Tennis toernooi voor U14-tennissers gehouden.
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..