Een groep van vijf jeugdtennissers vertoeft momenteel in Guatemala. Ze doen mee aan de Junior Billie Jean King Cup (meisjes) en de Junior Davis Cup (jongens) die van 21 februari tot en met 1 maart in Guatemala City worden afgewerkt. Het team dat door de Surinaamse Tennisbond (STB) is afgevaardigd bestaat uit Boaz Koorndijk, Thorsten Ferrier, Philippe van Essen, Faith Babb en Kayla Currie.
Het vijftal is vrijdag samen met de coaches Carolina Vera Vera en Yigal Bergen vertrokken naar Guatemala. De Junior Davis Cup en de Junior Billie Jean King Cup worden gehouden in verschillende werelddelen met regionale kwalificatiewedstrijden. De winnaars van deze kwalificatiewedstrijden gaan door naar de grote finale, waar de beste teams van over de hele wereld strijden om de kampioenstitel.
Het is niet de eerste keer dat Suriname aan de landenteamtoernooien deelneemt. Vorig jaar waren Surinaamse tennissers ook van de partij toen beide evenementen op de Dominicaanse Republiek plaatsvonden. Het jaar daarvoor werden de toernooien ook al in Guatemala gehouden.
De Junior Billie Jean King Cup en de Junior Davis Cup zijn internationale teamtoernooien voor junioren tennisspelers in de leeftijdscategorie tot 16 jaar. Deze toernooien worden georganiseerd door de Internationale Tennisfederatie (ITF) en zijn de juniorversies van de Billie Jean King Cup en de Davis Cup. De toernooien werden in 1985 gelanceerd als de World Youth Cup.
De Davis Cup is vernoemd naar Dwight F. Davis, een Amerikaanse tennisspeler en Harvard-student die het toernooi in 1900 oprichtte. De Billie Jean King Cup is vernoemd naar de legendarische Amerikaanse tennisspeelster Billie Jean King. Het toernooi heette tot 2020 de Fed Cup.
De Servische toptennisser Novak Djokovic en de inmiddels gestopte sterspelers Rafael Nadal en Andy Murray zijn enkele van de tennissers die schitterden op de Junior Davis Cup. Bij de vrouwen werd de Amerikaanse Coca Gauff in 2018 nog kampioen in de Junior Billie Jean King Cup.
Na de Junior Davis Cup en de Junior Billie King Cup doet de STB binnenkort nog een ander internationaal toernooi in het buitenland aan. Van 1 tot en met 9 maart wordt in Santo Domingo namelijk het ITF World Junior Tennis toernooi voor U14-tennissers gehouden.
- DA ’91-voorzitter: ‘Suriname heeft geen behoefte aan een wa…..
- Paus Franciscus aan de beterende hand, maar nog niet uit de…..
- Paus Franciscus niet buiten levensgevaar..
- Meteodienst waarschuwt voor sterke windstoten boven kustgeb…..
- Dc Bhola: “Purcy Olivieira was een icoon van Suriname”..
- President terug in Suriname na bijwonen Caricom-top..
- DA’91 maakt zich sterk voor ontwikkeling gehele land..
- Kabinet: verboden om te parkeren op het Onafhankelijkheidsp…..
- Naam Desiré Delano Bouterse Highway blijft..
- NPS wil 26 zetels om samenwerking te vermijden..
- UNICEF: ‘Meer dan de helft van de driejarigen in Suriname m…..
- OKB constateert stagnatie bij bewijs storting waarborgsom..
- Internationale anti-corruptie verdragen dwingen Suriname to…..
- ‘Omzetting Telesur naar nv komt met wederzijdse voordelen…..
- WWF en DSB bereiden activiteiten Earth Hour 2025 voor..
- Volleybalarbiter Manhoef: ‘De speelvloer is zo te zien goed…..
- Prerogatief of willekeur?..
- Minister Ramadhin reageert op mazelenuitbraak in Texas, VS..
- Klinisch chemische testen bij AZP tijdelijk niet beschikbaa…..
- Onze grenzen zijn nog steeds in tact, zegt legerbevelhebber…..
- Kabinet president: ‘Strikt parkeerverbod Onafhankelijkheids…..