De voorzitter van de Nationale Jeugdraad Suriname, Shemar Rier heeft een beleefdheidsbezoek gebracht aan de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), Ashwin Adhin. Hij werd op woensdag 13 augustus vergezeld door de plaatsvervangend ondervoorzitter Jeremiah Pinas, Sercheenio Moeljakarta voorzitter van de vaste commissie Nationale en Internationale Betrekkingen, en Jelani Hooghart lid van de vaste commissie Onderwijs en Gezondheid.
De Nationale Jeugdraad Suriname, een adviesorgaan voor de regering op het gebied van jeugdontwikkeling, speelt een cruciale rol in het vertegenwoordigen van de stem van jongeren in beleid en besluitvorming. Tijdens het gesprek werd benadrukt dat er stappen moeten worden gezet om bestaande kinderziektes binnen de organisatie volledig weg te werken. Ook werd het staatsbesluit dat de grondslag vormt voor de raad besproken, met het oog op mogelijke aanpassingen.
DNA-voorzitter Adhin en de vertegenwoordigers van de jeugdraad bespraken diverse mogelijkheden om te komen tot een structurele samenwerking tussen de jeugdraad en het parlement. Volgens de parlementsvoorzitter moet deze samenwerking niet alleen duurzaam zijn, maar ook tastbare resultaten opleveren voor zowel het land als de jeugd van Suriname. In dit kader zal er binnen DNA een speciale commissie in het leven worden geroepen, die zich exclusief zal richten op jeugdzaken. Op wetgevend niveau zal deze commissie een belangrijke rol vervullen.
Voorzitter Adhin gaf verder aan bereid te zijn om een speciale jeugdwet te faciliteren. Hij stelde voor om dit onderwerp op de agenda van een huishoudelijke vergadering te plaatsen, zodat hierover gestemd kan worden. De wet zal voorzien zijn van ingebouwde toezichtsmechanismen gericht op de jeugdraad. Naar verwachting zal deze wet binnen ongeveer een jaar tot stand komen en positieve resultaten opleveren.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..