De Surinaamse jeugddammers, die vanaf 13 augustus hebben deelgenomen aan de Caribische jeugdkampioenschappen op Curaçao, zijn niet met lege handen teruggekeerd. De buit bestond uit drie medailles: twee keer goud en één keer zilver.
Jaden Padji werd kampioen in de jongens U-16-klasse. Landgenoot Gyan Gena sleepte in dezelfde categorie het vice-kampioenschap in de wacht, terwijl Rodenio Jackie met een vierde plaats net buiten de prijzen viel. Jevendy Dubois werd kampioen in de meisjes U-12-klasse.
Padji won in de jongens U-16-klasse vier van zijn negen partijen. Hij versloeg onder andere de Arubaan Xinglong Feng en Prince Mauricio van Curaçao. Gena won van Elliston Ercicia van Curaçao en wist in een barrage Feng te verslaan om het vice-kampioenschap veilig te stellen. Jackie won in de voorlaatste ronde van Ercicia.
Dubois moest alle zeilen bijzetten om het meisjes U-12-kampioenschap te winnen. Na acht partijen eindigde ze samen met Lorayne Loiusa op de eerste plaats. Beide speelsters behaalden 15 punten, waardoor barrages nodig waren om de kampioen te bepalen. In die beslissende strijd troefde Dubois haar tegenstander uit Curaçao af.
De dammers reisden vorige week onder begeleiding van internationaal grootmeester (GMI) Guno Burleson af naar Curaçao. De delegatie werd afgevaardigd door de Surinaamse Dambond (SDB).
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..