De Surinaamse jeugddammers, die vanaf 13 augustus hebben deelgenomen aan de Caribische jeugdkampioenschappen op Curaçao, zijn niet met lege handen teruggekeerd. De buit bestond uit drie medailles: twee keer goud en één keer zilver.
Jaden Padji werd kampioen in de jongens U-16-klasse. Landgenoot Gyan Gena sleepte in dezelfde categorie het vice-kampioenschap in de wacht, terwijl Rodenio Jackie met een vierde plaats net buiten de prijzen viel. Jevendy Dubois werd kampioen in de meisjes U-12-klasse.
Padji won in de jongens U-16-klasse vier van zijn negen partijen. Hij versloeg onder andere de Arubaan Xinglong Feng en Prince Mauricio van Curaçao. Gena won van Elliston Ercicia van Curaçao en wist in een barrage Feng te verslaan om het vice-kampioenschap veilig te stellen. Jackie won in de voorlaatste ronde van Ercicia.
Dubois moest alle zeilen bijzetten om het meisjes U-12-kampioenschap te winnen. Na acht partijen eindigde ze samen met Lorayne Loiusa op de eerste plaats. Beide speelsters behaalden 15 punten, waardoor barrages nodig waren om de kampioen te bepalen. In die beslissende strijd troefde Dubois haar tegenstander uit Curaçao af.
De dammers reisden vorige week onder begeleiding van internationaal grootmeester (GMI) Guno Burleson af naar Curaçao. De delegatie werd afgevaardigd door de Surinaamse Dambond (SDB).
- Opmerkelijk – Oudste menselijke artefacten ontdekt op Sulaw….
- Suriname derde grootste offshore olie-investeringsbestemmin….
- Minister Pokie: vervuild sociaal bestand bevat soms zelfs a…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1914: Panamakanaal open voor….
- Franse luchtverkeersleider geschorst die ‘Free Palestine’ ….
- President Peru verleent oud-militairen pardon voor mensenre….
- Mexico zet 26 hooggeplaatste kartelleden uit die door VS ge….
- Surinaamse Boksbond werft boksers..
- OS Kampong Baroe wint knutselwedstrijd gebouwd erfgoed..
- Abiamofo: extreem lage waterstand en hogere kosten drukken …..
- Eminem rapt woorden op ‘silver’ die niemand kan negeren.
- Ice Spice’s ‘mom’ steelt de show met nieuwe virale se….
- Katy Perry beboet voor filmen in beschermd Spaans duingebie….
- Emanuel Pinas heeft onlangs een nieuwe single ‘Sakafasi’ ui….
- O.S. Kampong Baroe wint landelijke knutselwedstrijd..
- Het Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 augustus….
- Manege Ponderosa Suriname neemt succesvol deel aan wedstrij…..
- Prijzen vrijdag 15 augustus 2025.
- “Een business hebben betekent veel, maar je karakter beteke….
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal voor een maand aangehouden..
- Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie S…..