PARAMARIBO — Met een afstand van 15,64 meter heeft de 23-jarige Jemarance Domigill Werson van de atletiekvereniging Marwina het nationaal indoorrecord hink-stap-springen op zijn naam gebracht. Hij deed dat zondag tijdens de vierde Zuid-Amerikaanse indoorkampioenschappen in Cochabamba, Bolivia meldt de Surinaamse Atletiekbond (SAB) maandag in een persbericht.
Het indoorrecord heeft langer dan drie decennia stand gehouden. Gregory Lede, oud-atleet van Yellow Birds, is sinds 15 februari 1992 recordhouder geweest. Hij had tijdens de indoorkampioenschappen van Nederland in Den Haag 15,13 meter gesprongen.
Die afstand passeerde Werson zondag al bij zijn tweede poging toen hij 15,16 meter noteerde. Bij zijn openingssprong kwam hij uit op 15,06 meter. Na een foutieve derde beurt, had de Surinamer zijn beste sprong (15,64 meter) bij zijn vierde poging. Hij noteerde vervolgens 15,24 meter, voordat zijn laatste sprong ongeldig was. Met zijn 15,64 meter werd Werson zevende overall onder de negen deelnemers.
In Estadio de Atletismo del Gobierno Autónomo Municipal de Cochabamba werd de 23-jarige Braziliaan Elton Petronilho tot Zuid-Amerikaanse kampioen gekroond met een afstand van 16,52 meter. Zijn 31-jarige landgenoot Almir dos Santos (16,39 meter) pakte het zilver. Het brons was voor de 28-jarige Venezolaan Leodan Torrealba (16,05 meter).
(lees verder onder de )
Jemarance Domigill Werson deed in Cochabamba mee op het hink-stap-springen en verspringen. [: privécollectie]
Verspringen
Werson, die in Bolivia was met bondscoach Leyhor Tolud, kwam ook uit op het onderdeel verspringen. De Surinamer eindigde overall als negende in het deelnemersveld van twaalf man. Hij haalde bij zijn derde poging een afstand van 6,88 meter. Bij zijn eerste beurt sprong hij 6,45 meter, terwijl zijn tweede poging ongeldig was. Op dit onderdeel ging het eremetaal naar de Colombiaan Arnovis Dalmero (goud 7,96 meter), de Peruaan José Luis Mandros (zilver/7,84 meter) en de Uruguayaan Emiliano Lasa (brons/7,79 meter).
De indoorkampioenschappen werden de grootste tot nu toe met haast tweehonderd atleten. Van de dertien lidlanden van de Zuid-Amerikaanse Atletiekfederatie deed alleen Guyana niet mee. De wedstrijden werden gedomineerd door Brazilië. Zowel de mannen als vrouwen kwamen als winnaar uit de bus en waren veruit de betere. Bij de mannen werden 129 punten vergaard, zeventig meer dan nummer twee Venezuela en negentig meer dan nummer drie Argentinië. Bij de vrouwen was het verschil ook ruim: Brazilië eerste met 125 punten, gevolgd door Bolivia (62) en Argentinië (35).
Het puntenklassement van de vierde Zuid-Amerikaanse indoorkampioenschappen atletiek. [: atletismosudamericano]
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..
- Santokhi dringt aan op samenwerking en kennisuitwisseling t…..
- SWM en EBS werken aan opheffing waterleidingstoring na buis…..
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..