Het Jeugd Correctie Centrum (JCC) kampt met een ernstig tekort aan leerkrachten en maatschappelijk werkers, waardoor de kwaliteit van het onderwijs onder druk staat. Het centrum heeft moeite om voldoende gekwalificeerd personeel aan te trekken, en de aanwezige leerkrachten krijgen slechts on-the-job training om met de specifieke behoeften van de jongeren om te gaan, zegt JCC-directeur Daniëlle Beeldsnijder-van Windt in het programma In Huis.
Dit baart zorgen, aangezien de meeste leerkrachten geen gespecialiseerde opleiding hebben gevolgd voor dit type onderwijs. Daarnaast is ouderparticipatie een belangrijk aspect binnen het resocialisatieproces van de jongeren. Echter, ouders zijn vaak niet beschikbaar of niet bereid om hun kinderen te bezoeken, wat de ontwikkeling van de jongeren negatief kan beïnvloeden.
Hoewel wetten ouders verplichten mee te werken aan de resocialisatie van hun kinderen, blijkt de praktijk vaak weerbarstig, benadrukt de directeur. Ondertussen wordt gewerkt aan vaktrainingen voor de jongeren, waarbij praktijklessen worden aangeboden en certificaten behaald kunnen worden. Deze certificaten zijn bewust zo geformuleerd dat ze geen stigma met zich meebrengen, waardoor de jongeren na hun resocialisatieproces betere kansen hebben op succesvolle integratie in de maatschappij.
Het Memorandum of Understanding (MOU), dat is ondertekend tussen het ministerie van Justitie en Politie en het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), heeft als doel om jongeren in het centrum vaktrainingen te bieden, gericht op sectoren zoals de olie- en gassector.
De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) zal hierbij betrokken zijn, en er worden ook andere vaktrainingen aangeboden om jongeren voor te bereiden op verschillende werksectoren. Het JCC streeft ernaar de jongeren zo zelfstandig mogelijk te maken, zodat ze wellicht hun eigen bedrijf kunnen opzetten. Dit kan hen helpen bij hun re-integratie in de samenleving.
Er wordt veel moeite gedaan om de jongeren te stimuleren om naar school te blijven gaan, aangezien het vaak voorkomt dat zij hun schoolopleiding opgeven zodra ze in de instelling worden geplaatst. Ondanks de vele uitdagingen wordt er alles aan gedaan om de jongeren van het JCC de nodige vaardigheden en kansen te bieden voor een betere toekomst.
Het blijft een complex vraagstuk dat de samenwerking van verschillende ministeries en instanties vereist om de best mogelijke resultaten voor de jongeren te realiseren.
- Quick Response Team in eigen locatie; slagkracht vergroot..
- Amsterdammers mogen ‘Wij slaven van Suriname’ gratis afhale…..
- Pakittow ziet komende verkiezingen als iets persoonlijks..
- GAJADIEN PRIJST ONTWIKKELINGSVISIE YOKOHAMA..
- Regen in de middag, droog in de nacht..
- Politie houdt jongeren tussen 10 en 15 jaar aan voor serie …..
- Moeder verliest leven bij verkeersongeval..
- PL keurt 500 kandidaten goed voor DNA, DR en RR-niveau..
- Illegale juwelier opnieuw aangehouden voor oplichting en ve…..
- Honderden kinderen misbruikt door Franse chirurg..
- Latijns-Amerika bidt voor Franciscus, de eerste paus van de…..
- Rusland: VHP op de laatste plaats bij gesprekken over samen…..
- Zondag heiig en winderig..
- CHS complimenteert ABOP voor vlekkeloze registratieprocedur…..
- Livo-captain Breinburg: ‘We hadden met 3-0 willen winnen…..
- Tot nu toe 11 politieke partijen geregistreerd bij CHS..
- Kandidatenlijst ABOP zo goed als rond..
- Lalanie Tooy voorkomt verliespunten Transvaal..
- VSB roept DNA op goedkeuring Chinalco-overeenkomst op te sc…..
- Raghoebarsing gaf onjuiste informatie over subsidie aan STV…..
- Belfort naar NDP; Simons: Volk moe van armoede..