Zonder ook maar één keer te verliezen, heeft Jason Yeung zich gekroond tot de nieuwe schaakkampioen van Suriname. De pas achttienjarige Arena Grandmaster (AGM) bleef tijdens het VCB Nationaal Kampioenschap, dat zondag werd afgesloten in het Denksportcentrum, ongeslagen.
Yeung stelde zijn titel al twee speelrondes voor het einde veilig. In de elfde ronde speelde hij remise tegen Roger Orasji — het enige punt dat hij in het toernooi liet liggen. Voor die partij had Yeung al zijn tien partijen gewonnen. Ook in de laatste twee ronden hield hij zijn sterke vorm vast en boekte hij overwinningen op Viresh Giasi (kampioen in 2023 en 2024) en Pratul Panchoe.
Hij sloot het kampioenschap af met een indrukwekkende score van 12,5 uit 13 punten. Op ruime afstand eindigden Suradj Hanoeman en Ethan Tjin Kom Kien gedeeld op de tweede plaats met elk 8 punten. Viresh Giasi en Pratul Panchoe completeerden de top vijf met elk 7 punten. Roger Matoewi, recordhouder qua nationale titels, eindigde net buiten de top zes, eveneens met 7 punten, maar met een lagere tiebreakscore.
Opvallend was de prestatie van Elise Wu, de enige vrouwelijke deelnemer aan het toernooi. Zij eindigde met 4,5 punten op de elfde plaats, boven Ravish Ramesar, Keenan Elliott en hekkensluiter Kishan Bridjlal.
- Readytex Art Gallery presenteert slotstuk van ‘The Myth of …..
- Hakiem Lalmahomed: “Wij jongeren moeten de politiek beïnvlo…..
- Nederland op weg naar totaalverbod op vuurwerk..
- De ala kondre supu van kandidaten...
- Jeangu Macrooy krijgt weer rol in theatervoorstelling..
- Enorme brand in Petronas-pijpleiding in Maleisië..
- Onwetend stemmen: Een uitdaging van laaggeletterdheid bij v…..
- Rusland: “Aanvallen op NPS passen in strategie”..
- Nog heel wat lucht in kostprijsberekening van padie..
- ‘President probeert jongeren om te kopen”, zegt Ingrid Bout…..
- Capaciteitsversterking voor jeugd in Para met ‘Tranga Gi Ta…..
- Ied Ul Fitre: uiting van vrede, respect en solidariteit ..
- Politieke inmenging zichtbaar bij hoofdstembureaus, onaanva…..
- NDP-delegatie bezoekt Boven-Suriname..
- NDP ontdekt vervalste handtekeningen en dubbele kandidaatst…..
- Kritische beschouwing en analyse Marten Schalkwijk..
- SEOB: Staatsschuld stijgt; strengere fiscale discipline nod…..
- PVP uit zware kritiek op Hof van Justitie: “Hof spreekt zic…..
- PRACHTIGE OPKNAP..
- Nieuwe kandidaten Miss Suriname Verkiezing 2025-2026 in jun…..
- Buien op 1 april..