Jamal Jansen, CEO van Benjamin Jansen Business Support & Fiscaal Advies, heeft tijdens de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS) een krachtige oproep gedaan om kleine en middelgrote ondernemers (MKB) actief te betrekken bij de groeiende olie- en gasindustrie. In gesprek met Suriname suriname benadrukt hij het belang van toegankelijke informatie, begeleiding en concrete kansen voor het lokale bedrijfsleven.
Volgens Jansen hebben veel MKB-bedrijven nog onvoldoende toegang tot kennis en middelen om effectief in te spelen op de economische mogelijkheden die de sector biedt. “Het valt mij op dat veel kleine ondernemingen het gevoel hebben dat deze industrie niet voor hen is weggelegd,” stelt hij. “Maar ook zij kunnen een rol spelen in de waardeketen, bijvoorbeeld via ondersteunende diensten.”
Hij pleit voor gerichte kennisoverdracht en begeleiding, zodat ook kleinere bedrijven klaar zijn om te profiteren van toekomstige projecten en aanbestedingen. “Veel bedrijven willen wel, maar weten niet waar te beginnen. Daarom is het essentieel dat we hen goed voorbereiden op de komst van olie-inkomsten,” aldus Jansen.
Met zijn onderneming ondersteunt hij bedrijven op het gebied van marketing, branding, fiscaliteit en financiële administratie. Hij onderstreept dat zichtbaarheid en professionele presentatie belangrijk zijn, maar dat zonder een goed gestructureerde administratie, bedrijven zelden in aanmerking komen voor grote opdrachten. “Een goede financiële huishouding is de sleutel tot participatie,” stelt hij.
Jansen werkt samen met diverse organisaties om de toegang tot informatie, opleidingen en netwerkmogelijkheden te verbeteren, ook voor ondernemers in het binnenland en de districten. Via online platforms probeert hij daarnaast een breder publiek te bereiken.
Tijdens zijn bijdrage op de summit stelde Jansen kritische vragen over het concept van ‘local content’. “Als ik kijk naar de dominantie van grote bedrijven tijdens deze summit, vraag ik me af hoe de kleine man werkelijk wordt ondersteund. Er zouden veel meer kleine ondernemers vertegenwoordigd moeten zijn op dit soort platforms,” aldus Jansen.
Hij sluit af met een duidelijke oproep: “Laten we meer ruimte creëren voor de kleine ondernemer, zodat ook zij kunnen bijdragen aan en profiteren van de economische groei die de olie- en gassector met zich meebrengt.”
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..