Jamal Jansen, CEO van Benjamin Jansen Business Support & Fiscaal Advies, heeft tijdens de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS) een krachtige oproep gedaan om kleine en middelgrote ondernemers (MKB) actief te betrekken bij de groeiende olie- en gasindustrie. In gesprek met Suriname suriname benadrukt hij het belang van toegankelijke informatie, begeleiding en concrete kansen voor het lokale bedrijfsleven.
Volgens Jansen hebben veel MKB-bedrijven nog onvoldoende toegang tot kennis en middelen om effectief in te spelen op de economische mogelijkheden die de sector biedt. “Het valt mij op dat veel kleine ondernemingen het gevoel hebben dat deze industrie niet voor hen is weggelegd,” stelt hij. “Maar ook zij kunnen een rol spelen in de waardeketen, bijvoorbeeld via ondersteunende diensten.”
Hij pleit voor gerichte kennisoverdracht en begeleiding, zodat ook kleinere bedrijven klaar zijn om te profiteren van toekomstige projecten en aanbestedingen. “Veel bedrijven willen wel, maar weten niet waar te beginnen. Daarom is het essentieel dat we hen goed voorbereiden op de komst van olie-inkomsten,” aldus Jansen.
Met zijn onderneming ondersteunt hij bedrijven op het gebied van marketing, branding, fiscaliteit en financiële administratie. Hij onderstreept dat zichtbaarheid en professionele presentatie belangrijk zijn, maar dat zonder een goed gestructureerde administratie, bedrijven zelden in aanmerking komen voor grote opdrachten. “Een goede financiële huishouding is de sleutel tot participatie,” stelt hij.
Jansen werkt samen met diverse organisaties om de toegang tot informatie, opleidingen en netwerkmogelijkheden te verbeteren, ook voor ondernemers in het binnenland en de districten. Via online platforms probeert hij daarnaast een breder publiek te bereiken.
Tijdens zijn bijdrage op de summit stelde Jansen kritische vragen over het concept van ‘local content’. “Als ik kijk naar de dominantie van grote bedrijven tijdens deze summit, vraag ik me af hoe de kleine man werkelijk wordt ondersteund. Er zouden veel meer kleine ondernemers vertegenwoordigd moeten zijn op dit soort platforms,” aldus Jansen.
Hij sluit af met een duidelijke oproep: “Laten we meer ruimte creëren voor de kleine ondernemer, zodat ook zij kunnen bijdragen aan en profiteren van de economische groei die de olie- en gassector met zich meebrengt.”
- Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld..
- Politie De Nieuwe Grond pakt verdachte aan voor verspreidin…..
- Local content vereist AI-kennis – Zijn we er klaar voor?..
- Kirchner begint straf, supporters massaal op straat..
- Raghoebarsing over koersstijging: aankomende leiders zullen…..
- Shemar Jameson go-to guy in eerste finale triomf Yellow Bir…..
- Enige overlevende van crash in India begraaft broer, die oo…..
- Afreximbank investeert US$ 1,6 miljard in Staatsolie: grote…..
- Mexico plaatst zich voor kwartfinale Concacaf Gold Cup 2025..
- Column: Finishing touch..
- SEOGS 2025: bevolking zal snel vruchten plukken van oliewin…..
- BESCHOUWING — Hopen op gezamenlijke verantwoordelijkheid..
- Adhin vraagt samenleving geen wonderen te verwachten van ni…..
- ‘SRD heeft meer dan 95 procent van haar koopkracht verloren…..
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..
- Politie houdt verdachte aan voor verduistering sieraden na …..
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap..
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren..
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..