JAGLUST — Binnen negen maanden moet de Jaglustsluis in district Commewijne worden opgeleverd. Bij de start van de werkzaamheden woensdag (vandaag) merkte minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) op dat bij het vervangen van het oude systeem van innovatieve technieken gebruik zal worden gemaakt. “We gaan geen sluis plaatsen zoals voorheen, maar we installeren een automatisch systeem dat zorgt voor het waterbeheer van dit gebied”, legde de bewindsman ter plekke uit.
Volgens hem zal daarmee het handmatig bedienen van de sluizen tot het verleden behoren. “We stappen over op automatische klepduikersystemen, zoals we eerder hebben gedaan bij Weg naar Zee. Die technologie zal ook hier worden toegepast. Het systeem wordt zelfregulerend en hoeft alleen maar eens in de zes maanden te worden gecontroleerd op eventuele verstoppingen.”
“Toen ik aantrad, was dit één van de eerste zaken die aandacht behoefde, maar door beperkte middelen was er weinig vooruitgang”OW-minister Riad Nurmohamed
Daarnaast worden er kunststofonderdelen, zoals kunststofkleppen, geïntroduceerd. “Deze materialen roesten niet en zijn veel duurzamer”, aldus de bewindsman. OW hoopt na de werkzaamheden de waterbeheersing in Commewijne te verbeteren, maar ook de regio duurzamer en toekomstbestendiger te maken. Het gebied kampt al lange tijd met ontwateringsproblemen.
Volgens Nurmohamed zijn de werkzaamheden al enige tijd in de planning geweest. “Toen ik aantrad, was dit één van de eerste zaken die aandacht behoefde, maar door beperkte middelen was er weinig vooruitgang. Nu er meer financiële ruimte is, kunnen we eindelijk de ontwateringswerken grondig aanpakken.” Woensdag is gestart met het vervangen van de duiker door drie strengen Armco-buizen en het heien van stalen damwanden.
Op de plek was er vroeger een brugje, dat was afgeschreven en ingestort. Het was daarna, aldus Nurmohamed, jarenlang moeilijk om de ontwatering goed te regelen. Als tijdelijke oplossing was er een container onder de weg geplaatst, maar deze was in een gevaarlijke staat beland. “Het was hoog tijd om het oude systeem te vervangen”, benadrukte de minister.
Bij de Jaglustsluis is woensdag gestart met het heien van stalen damwanden. [: CDS]
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..