Staatsolie-directeur Annand Jagesar ziet teveel gemiste kansen in Suriname bij de ontwikkeling van de olie- en gasindustrie. In het .-radioprogramma Welingelichte Kringen ging hij in op hoe ons land inspeelt op de behoeften die ontstaan nu deze sector actief ontwikkelt. Hoewel de risico’s, dat het misloopt met de voorgenomen investeringen, klein zijn herkent Jagesar wel ‘missed opportunities’.
Er kan afgekeken worden bij Guyana: daar is voedsel duur geworden omdat de landbouw- en veeteeltsector niet kan bijbenen met de vraag. Er zouden volgens Jagesar incentives gegeven worden specifieke sectoren. Hij geeft als voorbeeld belasting-incentives, zodat de hoognodige productiviteit op gang komt die belangrijk is om te kunnen concurreren.
Zo zijn er grote maatschappijen op Trinidad, die water produceren. In Suriname wordt dat nog gesegmenteerd gedaan vanwege onderlinge concurrentie. Vanwege de schaalvoordelen van de grote buitenlandse maatschappijen, kunnen zij voldoen aan de vraag tegen betere prijzen. Het enige voordeel voor Suriname, is dat het langer duurt om dat water hier te krijgen, waardoor lokale bedrijven sneller kunnen leveren.
Jagesar zegt dat er ingespeeld zal moeten worden. De spinoff van bedrijven die naar Suriname komen, is enorm en zal meer worden.
- Wereldreligie dag in teken van belang van respect voor elka…..
- Overwegend bewolkt met wat zon..
- Politieambtenaar buiten functie gesteld..
- Nieuwe lp Ronald Snijders eindelijk gelanceerd..
- Ex-vicepresident Adhin: ‘OM wil koste wat het kost mij een …..
- Biden beschermt meerdere familieleden met preventieve grati…..
- Guyanese politie arresteert twee mannen voor wapensmokkel v…..
- Guno Robby Burnet (66) Amsterdam-Zuidoost 17-1-2025..
- VN: 915 hulpvrachtwagens zijn Gaza maandag binnengekomen..
- Mulokot en IKSUR sluiten overeenkomst voor gezamenlijke pro…..
- 29 krijgen staatsdecoratie in verband met 100 jaar Boy Scou…..
- “Grenskwestie mag niet aan toekomstige generaties worden ov…..
- Column: Vp/koning zweert gehoorzaamheid aan de wet!..
- Lloyd Read: “inheemsen worden gediscrimineerd in Suriname…..
- Natuurgebied in de uitverkoop..
- Landvreugd constateert grote puinhoop bij Biza..
- ER IS ER EEN JARIG HOERA..
- Viering Dag van de Afro Beschaving succesvol..
- Adhin tijdens laatste woord: Wil OM mij politiek uitschakel…..
- Mottley: “individualisme en consumentisme fataal voor Surin…..
- Training moet schrijven projectvoorstellen vergemakkelijken..