Suriname kampt met een ernstig tekort aan goed opgeleide arbeidskrachten voor de olie- en gassector. Dat benadrukt Staatsolie-directeur Annand Jagesar in een recente oproep aan de samenleving en beleidsmakers. Nu het land zich voorbereidt op een grootschalige ontwikkeling van de offshore olie-industrie, groeit de bezorgdheid over de capaciteit van de lokale arbeidsmarkt, om deze uitdaging aan te kunnen.
Volgens Jagesar is Suriname op een keerpunt beland. “Als we de vruchten willen plukken van olie-inkomsten, moeten we nú investeren in mensen.
De behoefte aan technisch geschoold personeel is gigantisch”, aldus de topman. Vooral vaklui in sectoren als offshore engineering, logistiek, bouw en onderhoud zijn dringend nodig.
Het plan van Staatsolie is om het hele ecosysteem rondom de olie-industrie duurzaam op te bouwen. Dat betekent, niet alleen investeren in infrastructuur, zoals havens en opslagfaciliteiten, maar ook in menselijk kapitaal. “De voorbereiding is de sleutel”, stelt Jagesar. Tegelijkertijd sluit hij niet uit dat Suriname ook een beroep moet doen op buitenlandse experts om de kloof op de arbeidsmarkt, tijdelijk te dichten.
Bij de voorbereiding van grote projecten – zoals de samenwerking met ExxonMobil en Total Energies – is het essentieel dat Surinaamse bedrijven en arbeiders op tijd en goed zijn voorbereid, stelt hij. “We moeten gezamenlijk een strategie ontwikkelen waarbij overheid, onderwijsinstellingen en het bedrijfsleven één lijn trekken.”
Jagesar roept beleidsmakers op, vaart te maken met de inrichting van een stabiel, transparant en investeringsvriendelijk klimaat. “De olie- en gasindustrie moet niet alleen economisch rendement opleveren, maar ook sociale vooruitgang brengen voor de hele bevolking.”
The post Jagesar: ‘Suriname heeft dringend geschoolde arbeiders nodig voor olie-industrie’ ..
- Mathoera: ‘We doen geen zaken met verdachte bedrijven’..
- Kans op een enkele bui..
- Xiomara Cadogan zal zich inzetten voor de jeugd en Onderwij…..
- Trump teleurgesteld in Poetin: “Ik wil dat hij stopt met sc…..
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Michel Felisi vindt eerlijkheid en integriteit belangrijk i…..
- Borgsom als stok achter de deur voor schoner Suriname na ev…..
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezing…..
- Financiële inclusie beurs gehouden in Brokopondo..
- ‘Gedetineerden hebben een vangnet nodig’..
- Regering overweegt verhoging studententoelage naar SRD 1000..
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..
- Versterking is nog geen vertrouwen..
- Mogelijk wordt het leger ingeschakeld voor het beveiligen v…..
- Creatieve workshop voor kinderen bij Villa Zapakara..
- Drugsdeal leidt tot arrestatie en veroordeling..