Suriname kampt met een ernstig tekort aan goed opgeleide arbeidskrachten voor de olie- en gassector. Dat benadrukt Staatsolie-directeur Annand Jagesar in een recente oproep aan de samenleving en beleidsmakers. Nu het land zich voorbereidt op een grootschalige ontwikkeling van de offshore olie-industrie, groeit de bezorgdheid over de capaciteit van de lokale arbeidsmarkt, om deze uitdaging aan te kunnen.
Volgens Jagesar is Suriname op een keerpunt beland. “Als we de vruchten willen plukken van olie-inkomsten, moeten we nú investeren in mensen.
De behoefte aan technisch geschoold personeel is gigantisch”, aldus de topman. Vooral vaklui in sectoren als offshore engineering, logistiek, bouw en onderhoud zijn dringend nodig.
Het plan van Staatsolie is om het hele ecosysteem rondom de olie-industrie duurzaam op te bouwen. Dat betekent, niet alleen investeren in infrastructuur, zoals havens en opslagfaciliteiten, maar ook in menselijk kapitaal. “De voorbereiding is de sleutel”, stelt Jagesar. Tegelijkertijd sluit hij niet uit dat Suriname ook een beroep moet doen op buitenlandse experts om de kloof op de arbeidsmarkt, tijdelijk te dichten.
Bij de voorbereiding van grote projecten – zoals de samenwerking met ExxonMobil en Total Energies – is het essentieel dat Surinaamse bedrijven en arbeiders op tijd en goed zijn voorbereid, stelt hij. “We moeten gezamenlijk een strategie ontwikkelen waarbij overheid, onderwijsinstellingen en het bedrijfsleven één lijn trekken.”
Jagesar roept beleidsmakers op, vaart te maken met de inrichting van een stabiel, transparant en investeringsvriendelijk klimaat. “De olie- en gasindustrie moet niet alleen economisch rendement opleveren, maar ook sociale vooruitgang brengen voor de hele bevolking.”
The post Jagesar: ‘Suriname heeft dringend geschoolde arbeiders nodig voor olie-industrie’ ..
- President tekent condoleanceregister in de kathedraal..
- Democratie in Suriname onder druk: het vonnis dat de rechts…..
- Verkiezingsorganisatie in eindsprint naar 25 mei..
- Dankwoord Telesur..
- Diverse dorpen Boven-Suriname krijgen 24 uurs stroom..
- Anil Koendjbiharie stelt zich wederom kandidaat voor het pa…..
- Biza-onderminister noemt ruis rond gunning stembiljetten on…..
- Goedschalk pleit voor bospauze tot grondenrechten zijn gere…..
- Eskak: ‘Geen sprake van corruptie bij drukken stembiljetten…..
- Operatie Delta Force verhoogt druk op zware criminaliteit: …..
- Broer president Santokhi overleden..
- Santokhi prijst paus als visionair leider..
- Paradox van het Denken en de Macht (3): Socrates en Democra…..
- Geen ‘nyan patu’ bij uitvoering projecten van OW..
- Narcotica Brigade verbrandt te Kraka hoeveelheid inbeslagge…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt: dader ontsnapt na scho…..
- Trump zegt ‘STOP’ tegen Putin na Russische aanv…..
- Maritieme opleidingen in spotlight tijdens CMU Day..
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..