Hoogleraar in de Sociale Wetenschappen en zelf opiniepeiler Jack Menke noemt de recent gepubliceerde opiniepeiling, uitgevoerd door LC Media van Carlos Durham, en het Nederlandse Viewture, een AI-consultancybedrijf van opiniepeiler Maurice de Hond, ‘wetenschappelijk en journalistiek onverantwoord’. Menke noemt vijf criteria op waaraan de Nederlandse peiling volgens hem niet voldoet om de toets van een verantwoorde steekproef te doorstaan.
Zijn twijfels worden verder versterkt wanneer hij een vergelijking trekt met die van wetenschappers Jaïr Schalwijk en Ajay Gopalrai in 2024. Hij ziet grote verschillen.
Menke meent dat ervoor moet worden gewaakt dat de reputatie van ruim 35 jaar van goede betrouwbare wetenschappelijke peilingen door dit soort publicaties teniet wordt gedaan.
Wetenschapper Jack Menke, met zijn scherpe kritiek op de onlangs gepubliceerde Nederlandse opiniepeiling, die hij als wetenschappelijk en journalistiek onverantwoord bestempeld.
- SLM-vlucht PY993 naar Paramaribo afgelast na 7 uur vertragi…..
- Kampoe wint rivalenstrijd van Sudhar..
- Surinaamse ambassadeur Ryan Nannan overlijdt onverwacht in …..
- Goed bestuur, een remedie tegen corruptie; tijd voor nieuwe…..
- OM en verdediging botsen over wie strafzaak K.C. mag behand…..
- 𝙋𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚 𝙍𝙚𝙜𝙞𝙤 𝙒𝙚𝙨𝙩 𝙬𝙖𝙖𝙧𝙨𝙘𝙝𝙪𝙬𝙩 𝙫𝙤𝙤𝙧 𝙣𝙖𝙡𝙚𝙫𝙞𝙣𝙜 𝙫𝙚𝙧𝙠𝙚𝙚𝙧𝙨𝙧𝙚𝙜𝙚𝙡𝙨 …..
- Steekpartij na woordenwisseling bij aanrijding; verdachte a…..
- First Voters..
- Xi roept op tot handhaving van VN en multilaterale systemen..
- Mogelijk totale lamlegging bij PCS..
- Parmessar vreest problemen met salarisuitbetaling eind juli..
- BIBIS informeert afdelingen over het overlijden van ambassa…..
- Oppositie wil spoeddebat..
- Geen sociale zekerheid meer voor kwetsbare groepen..
- Biden haalt uit naar Trump: “Er is al zoveel kapotgemaakt…..
- NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen in hun drang…..
- Ambassadeur Ryan Nannan is niet meer..
- Ambassadeur Ryan Nannan overleden..
- Breaking: Volledige lamlegging bij PCS, geen opname van pat…..
- NDP wil aftreden Santokhi, Sewdien en Nurmohamed..
- Robby Morroy belicht knelpunten vertaling en gebruik Sranan…..