Jaarlijks worden in Suriname 15 tot 20 kinderen gediagnosticeerd met kanker, waarvan de meeste gevallen bloed- of lymfeklierkanker betreffen. Om wereldwijd aandacht te vragen voor deze ziekte en de uitdagingen waarmee jonge patiënten en hun families worden geconfronteerd, wordt op 15 februari International Childhood Cancer Day (ICCD) gehouden.
Deze dag staat in het teken van bewustwording, vroege opsporing en betere behandelmethoden, en benadrukt het belang van steun vanuit de gemeenschap. Kinderkanker is wereldwijd een van de voornaamste doodsoorzaken onder kinderen en ontstaat door een ongecontroleerde celdeling die zich verspreidt naar weefsels en organen.
De exacte oorzaken zijn nog onbekend, maar in tegenstelling tot bij volwassenen spelen leefstijl en omgevingsfactoren geen rol bij het ontstaan van de ziekte. De behandelmogelijkheden variëren per type kanker en omvatten chemotherapie, bestraling en chirurgische ingrepen.
Vroege opsporing is cruciaal, omdat het de kans op een succesvolle behandeling vergroot en de impact van de ziekte en bijwerkingen van therapieën kan verminderen. Onderzoekers werken voortdurend aan nieuwe behandelmethoden die minder schadelijk zijn voor het kwetsbare lichaam van kinderen en die de genezingskansen vergroten.
Hoewel in ontwikkelde landen steeds meer kinderen de ziekte overleven dankzij medische vooruitgang, blijft de situatie in ontwikkelingslanden zorgwekkend. Gebrekkige diagnostische mogelijkheden, beperkte toegang tot behandelingen en een tekort aan gespecialiseerde zorgverleners verkleinen de overlevingskansen aanzienlijk.
Naast medische ontwikkelingen is steun vanuit de samenleving van onschatbare waarde. Familie, vrienden en de bredere gemeenschap spelen een grote rol in het welzijn van kinderen met kanker. ICCD biedt opnieuw een kans om bewustzijn te vergroten en samen te werken aan een toekomst waarin kinderkanker minder verwoestend is. Door meer onderzoek, betere zorg en een gezamenlijke inspanning kan de overlevingskans van deze kwetsbare groep worden vergroot.
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..