Ivan Fernald. Foto: SRHerald.
Politicus en oud-minister Ivan Fernald – jarenlang prominent lid van de Nationale Partij Suriname (NPS) – heeft zijn lidmaatschap bij deze partij opgezegd. Hij heeft voorzitter Gregory Rusland hier schriftelijk van op de hoogte gesteld. Er zou geen plaats meer voor hem zijn binnen de partij en daar somt hij een paar redenen voor op, zoals tegenwerking en miskenning en verlies van checks and balances binnen de NPS. Fernald heeft zijn vertrek zojuist bevestigd in het programma Welingelichte Kringen op ..
Fernald stelt dat zijn inzet de afgelopen jaren meermaals beantwoord is met disrespectvol gedrag en een voortdurende ondermijning. Ook zou de NPS verworden zijn tot een organisatie waarin het woord van de voorzitter niet slechts leidend, maar allesbepalend is. “Interne structuren functioneren slechts in naam; kritiek wordt genegeerd en debat wordt ontmoedigd. Besluiten blijken reeds genomen voordat het partijcongres bijeenkomt. Democratische schijnvertoningen – zoals een stemming met slechts 11 stemgerechtigden – ondermijnen het wezen van onze partijcultuur”, aldus de politicus.
Ook heeft hij in 2015, 2020 én 2025 geen plaats gekregen op de DNA-kandidatenlijst van de NPS, ondanks hij zich al meer dan 25 jaar inzet voor de partij. Fernald is lid van de Adviesraad en al ruim 20 jaar actief binnen de Werkgroep Onderwijs, waarvan 15 jaar als coördinator. In de periode 2013–2017 heeft hij het Wetenschappelijk Bureau van de NPS geleid. Ook werkte hij, als lid van de redactiecommissie, mee aan de verkiezingsprogramma’s van 2015, 2020 en 2025. Aan de onderafdeling Munder heeft hij gewerkt ter voorbereiding op de verkiezingen.
Fernald vraagt zich af waarom zijn bijdrage consequent wordt genegeerd. Volgens hem wordt de indruk van een ontmoedigingsbeleid gewekt. ‘Ik accepteer geen verdere desavouering, miskenning of rancune. De maat is vol’, schrijft hij aan Rusland.
Fernald besluit door te zeggen dat hij met pijn in zijn hart afscheid neemt van Grun Dyari, maar niet van de idealen van de NPS, en zeker niet van de leden. Een fundamentele vraag die beantwoordt zou moeten worden is: ‘waarom is het de NPS niet gelukt om het vertrouwen van de kiezer te winnen’?
- NPS draagt Gregory Rusland unaniem voor als vicepresidentsk…..
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit v…..
- Mac Andrew bespreekt werkvergunning procedure met PETRONAS/…..
- Achterstallig onderhoud oorzaak van overstromingen in Surin…..
- VERTROUWEN IN DE POLITIEK WEG, HERWINNEN DUURT JAREN..
- LEKKEN EN VERTREKKEN..
- Het blijft onweren in de middag..
- Technische storing Diakonessenhuis opgeheven..
- TV-serie Huize Anton: De Surinaamse serie die ons hart stal…..
- Nieuwe baas van de Britse geheime dienst blijkt kleindochte…..
- Arno Erwin Groeneveld (70) Amsterdam 25-6-2025..
- ‘Hey Daddy’: Hoe wereldleiders Trump’s ego stre…..
- Laatste boodschap Marinus Bee als voorzitter van De Nationa…..
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksu…..
- Suriname heeft per vandaag nieuw parlement..
- Learning for Life gemeenschapsproject voor horecasector..
- Afscheidswoorden voorzitter Assemblee Marinus Bee..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nat…..
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskand…..
- Braderie Wit Santi brengt ondernemende vrouwen samen op 1 j…..
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang..