De Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB) heeft tijdens haar 360e Raad van Bestuursvergadering in Algerije op 19 mei 2025 de financiering van diverse projecten voor haar lidstaten goedgekeurd. In totaal is meer dan USD 1,32 miljard aan ontwikkelingsfinanciering goedgekeurd ter bevordering van inclusieve groei, klimaatbestendigheid en economische vooruitgang in lidstaten.
Onder leiding van Z.E. Dr. Muhammad Al Jasser, voorzitter van de IsDB, werd een breed scala aan projecten bekrachtigd. Deze projecten richten zich op sectoren als gezondheidszorg, infrastructuur, voedselzekerheid, beroepsopleiding en toegang tot schoon drinkwater.
Voor Suriname is het project “Combating non communicable diseases through improving quality of health services” goedgekeurd. Dit project heeft tot doel het verminderen van sterfte ten gevolge van NCD’s, het versterken van public health systemen en ziekenhuizen en de toegang tot gezondheidsdiensten te verbeteren. Het budget is geraamd op 75 miljoen USD.
In 2024 ondertekenden minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, en IsDB-president Al Jasser een samenwerkingsovereenkomst voor de periode 2024–2026. Binnen deze strategie is een investering van USD 235 miljoen gereserveerd voor cruciale sectoren van de Surinaamse economie.
Een sleutelproject in deze samenwerking is de bouw van het nieuwe Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Hoewel het project reeds in 2014 werd gelanceerd, kwam het in 2018 stil te liggen wegens tekortkomingen van de Surinaamse overheid in 2018. Dankzij hernieuwde samenwerking sinds het bezoek van Dr. Al Jasser in september 2023, is het project opnieuw opgestart. De haalbaarheidsstudie werd in het eerste kwartaal van 2024 afgerond, waarmee de voorbereidingen voor de bouw van het ziekenhuis officieel van start kunnen gaan.
De goedkeuring is het resultaat van doelgericht werken waarbij herstel van vertrouwen moest worden herwonnen. Het toont tevens de sterke internationale samenwerking van Suriname met multilaterale instellingen en onderstrepen de inzet van de regering voor toegankelijke en moderne gezondheidszorg en duurzame ontwikkeling.
- Animatieprogramma ‘Mi tori’: Over identiteit en het durven …..
- ROMMEL OPRUIMEN..
- Meer dan 1400 ordehandhavers getraind voor veilige en orden…..
- Veel bewolking en neerslag op deze dinsdag..
- President Santokhi in dialoog met strategische beroepsgroep…..
- Paus roept op tot vrijlating journalisten bij eerste ontmoe…..
- Gisla Marie Blankendal (75) Paramaribo 7-5-2025..
- zuster Rita Norine Arceluz Sarduy-Harry (71) Den Haag 8-5-…..
- Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder voorui…..
- Khudabux: vanwege partijdigheid ging Baitali in beroep bij …..
- Van militair tot kapper: samenleving spreekt president tijd…..
- Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integ…..
- Colporteur oproepingskaarten voor verhoor opgebracht door d…..
- Paraplantages: ‘President en VHP niet officieel ontvangen b…..
- Project Weg naar Zee niet stopgezet..
- Regering breidt Project Schoolbroodpakket uit naar 180 scho…..
- Simons: ‘We willen het beter doen dan deze huidige regerin…..
- Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en to…..
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..