PARAMARIBO — De Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB) heeft tijdens haar 360e Raad van Bestuursvergadering de financiering van diverse projecten voor haar lidstaten goedgekeurd. Voor Suriname is het project “Combating non communicable diseases through improving quality of health services” goedgekeurd. Dit project heeft tot doel het verminderen van sterfte ten gevolge van NCD’s, het versterken van public health systemen en ziekenhuizen en de toegang tot gezondheidsdiensten te verbeteren.
De vergadering van de IsDB heeft in Algerije op 19 mei 2025 plaats gevonden. Onder leiding van Muhammad Al Jasser, president van de IsDB, werd een breed scala aan projecten bekrachtigd. Deze projecten richten zich op sectoren als gezondheidszorg, infrastructuur, voedselzekerheid, beroepsopleiding en toegang tot schoon drinkwater. In totaal is meer dan 1,32 miljard US dollar aan ontwikkelingsfinanciering goedgekeurd ter bevordering van inclusieve groei, klimaatbestendigheid en economische vooruitgang in lidstaten.ADVERTISEMENT
“Hoewel het project reeds in 2014 werd gelanceerd, kwam het in 2018 stil te liggen wegens tekortkomingen van de Surinaamse overheid in 2018”
Het budget voor het project in Suriname is geraamd op 75 miljoen US dollar. In 2024 ondertekenden minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, en Al Jasser een samenwerkingsovereenkomst voor de periode 2024–2026. Binnen deze strategie is een investering van 235 miljoen US dollar gereserveerd voor cruciale sectoren van de Surinaamse economie.ADVERTISEMENT
Een sleutelproject in deze samenwerking is de bouw van het nieuwe Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Hoewel het project reeds in 2014 werd gelanceerd, kwam het in 2018 stil te liggen wegens tekortkomingen van de Surinaamse overheid in 2018. Dankzij hernieuwde samenwerking sinds het bezoek van Al Jasser in september 2023, is het project opnieuw opgestart. De haalbaarheidsstudie werd in het eerste kwartaal van 2024 afgerond, waarmee de voorbereidingen voor de bouw van het ziekenhuis officieel van start kunnen gaan.
“De goedkeuring is het resultaat van doelgericht werken waarbij herstel van vertrouwen moest worden herwonnen. Het toont tevens de sterke internationale samenwerking van Suriname met multilaterale instellingen en onderstrepen de inzet van de regering voor toegankelijke en moderne gezondheidszorg en duurzame ontwikkeling”, zegt het ministerie van Volksgezondheid in een persbericht.
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..
- Dorpsbestuur Pokigron legt knelpunten voor aan president..
- Op weg naar 25 mei: Santokhi sluit zichzelf bij voorbaat ui…..
- Santokhi heeft geen moeite met ambities van partijgenoten..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting houdt aan..
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..