De Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB) heeft op 19 mei in Algerije, tijdens haar 360e vergadering van de Raad van Bestuur, de financiering van diverse projecten voor haar lidstaten goedgekeurd. In totaal is meer dan USD 1,32 miljard aan ontwikkelingsfinanciering goedgekeurd ter bevordering van inclusieve groei, klimaatbestendigheid en economische vooruitgang in lidstaten.
Onder leiding van dr. Muhammad Al Jasser, voorzitter van de IsDB, werd een breed scala aan projecten bekrachtigd, die zich richten op sectoren als gezondheidszorg, infrastructuur, voedselzekerheid, beroepsopleiding en toegang tot schoon drinkwater.
Voor Suriname is het project ‘Combating non communicable diseases through improving quality of health services’, goedgekeurd, dat tot doel heeft het verminderen van sterfte ten gevolge van niet-overdraagbare ziekten (NCDs), het versterken van gezondheidssystemen en ziekenhuizen en de toegang tot gezondheidsdiensten te verbeteren. Het budget is geraamd op 75 miljoen USD. In 2024 ondertekenden de minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, en IsDB-president Al Jasser, een samenwerkingsovereenkomst voor de periode 2024–2026. Binnen deze strategie is een investering van USD 235 miljoen gereserveerd voor cruciale sectoren in Suriname.
Een sleutelproject in deze samenwerking is de bouw van het nieuwe Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Hoewel het project reeds in 2014 werd gelanceerd, kwam het in 2018 stil te liggen wegens tekortkomingen van de Surinaamse overheid in 2018. Dankzij een hernieuwde samenwerking sinds het bezoek van dr. Al Jasser in september 2023, is het project opnieuw opgestart. De haalbaarheidsstudie werd in het eerste kwartaal van 2024 afgerond, waarmee de voorbereidingen voor de bouw van het ziekenhuis officieel van start kunnen gaan.
De goedkeuring is het resultaat van doelgericht werken waarbij herstel van vertrouwen moest worden herwonnen. Het toont tevens de sterke internationale samenwerking van Suriname met multilaterale instellingen en onderstrepen de inzet van de regering voor toegankelijke en moderne gezondheidszorg en duurzame ontwikkeling.
The post IsDB keurt financiering voor nieuwbouw Academisch Ziekenhuis goed ..
- Fout in kiezersbestand: Vrouw uit Nickerie moet stemmen in …..
- Shabier Ishaak Uitvaartoord breidt uit: waardig afscheid on…..
- VES bepleit 10 stappen voor zorgvernieuwing zonder extra in…..
- Schietincident te Wakibasu 1 – Eén persoon gewond..
- Gewapende beroving in het dorp Ganzee..
- In memoriam: Roberto Baptista..
- My Health-app gelanceerd: snelle toegang tot medische gegev…..
- Bouwwerkzaamheden AZP niet stilgelegd..
- SBM Offshore: Jaguar en GranMorgu FPSO-projecten Guyana en …..
- Voorkeursstemmen: Wat houdt dit in?..
- Aanrijding met dodelijk afloop te Commewijne..
- Gesprekken over tweede lening..
- Zeteloze partijen moeten bij zichzelf te rade gaan..
- Obstakels houden lancering online overschrijvingen voertuig…..
- Goedkeuring financiering voor nieuwbouw AZ door Islamistisc…..
- Volksgezondheid lanceert digitale patiëntenportal..
- DNA SPRINGPLANK EN TROOSTPRIJS..
- Meer momenten van zon vandaag..
- Regering start rehabilitatie Schotelweg in Wanica..
- VS neemt door Qatar geschonken Boeing officieel aan..
- Hilda Maria Francina Lont-Weegman (91) Rotterdam 15-5-2025..