Iran maakt gebruik van drones om te controleren of vrouwen zich op straat voldoende kuis kleden. Onderzoekers van de Verenigde Naties waarschuwen dat het streng islamitische land met geavanceerde technologieën een nog strengere politiestaat probeert te vestigen.
Volgens de BBC zet Iran niet alleen drones in, maar ook andere technologieën om afwijkende meningen te onderdrukken. Iraanse autoriteiten werken daarnaast aan een door de staat gesponsorde burgerwacht, waarbij burgers via een mobiele app worden aangemoedigd om elkaar aan te geven bij vermeend wangedrag. Een VN-rapport stelt dat dit wordt gepresenteerd als een vorm van maatschappelijke verantwoordelijkheid. Vooral vrouwen die zich niet houden aan islamitische kledingvoorschriften zouden hiervan het doelwit zijn.
Daarnaast worden steeds meer camera’s gebruikt voor zogeheten ‘hijab-controles’. Hierbij wordt geëxperimenteerd met gezichtsherkenning, vergelijkbaar met methoden die in China worden toegepast. Burgers die vrouwen willen aangeven, kunnen via een app locatiegegevens, kentekens of andere details doorgeven aan de politie.
Af en toe verschijnen op sociale media beelden van vrouwen die zich verzetten tegen de strenge kledingregels. Openlijk protesteren kan echter leiden tot arrestatie en gevangenschap, waarbij gedetineerde vrouwen volgens mensenrechtenorganisaties worden blootgesteld aan mishandeling en zelfs seksueel geweld.
Het meest recente grote protest tegen het regime van ayatollah Ali Khamenei vond plaats in 2022, na de gewelddadige arrestatie en dood van de 22-jarige Mahsa Amini.
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur presenteert geloofsbrieven …..
- Vijftien PO’s registreren zich bij CHS..
- Tien nieuwe boorputten voor de kust van Suriname in 2025-20…..
- Paneldiscussie over het doorbreken van machtsdynamieken voo…..
- Inflatie in 12 maanden tijd 9,8%..
- Carla Orsine Boldewijn..
- Johny Trimo Sontosoemarto..
- Economische Zaken handelt klachten samenleving af..
- Advocaat Raoul Lobo vraagt OM niet-ontvankelijk te verklare…..
- Wong A Kiem Hetty Helouise..
- Hetty Helouise Wong A Kiem..
- Rinia Polak..
- TotalEnergies ontvangt FPSO-romp voor Granmorgu-project..
- Regering bevestigt inzet voor woningbouw en volksgezondheid..
- Optreden Badderman in Melkweg cruciaal..
- Waterpeil in ons stuwmeer is nog steeds erg laag..
- Racisme als politiek wapen..
- Nieuw ziekenhuis..
- “Kunt u wat voor me doen?”, verzocht Dia aan de rechter..
- Minister Sewdien niet helemaal tevreden over bereikte doele…..
- Ambtenaren krijgen vrij van dienst om campagne te voeren..