Iran maakt gebruik van drones om te controleren of vrouwen zich op straat voldoende kuis kleden. Onderzoekers van de Verenigde Naties waarschuwen dat het streng islamitische land met geavanceerde technologieën een nog strengere politiestaat probeert te vestigen.
Volgens de BBC zet Iran niet alleen drones in, maar ook andere technologieën om afwijkende meningen te onderdrukken. Iraanse autoriteiten werken daarnaast aan een door de staat gesponsorde burgerwacht, waarbij burgers via een mobiele app worden aangemoedigd om elkaar aan te geven bij vermeend wangedrag. Een VN-rapport stelt dat dit wordt gepresenteerd als een vorm van maatschappelijke verantwoordelijkheid. Vooral vrouwen die zich niet houden aan islamitische kledingvoorschriften zouden hiervan het doelwit zijn.
Daarnaast worden steeds meer camera’s gebruikt voor zogeheten ‘hijab-controles’. Hierbij wordt geëxperimenteerd met gezichtsherkenning, vergelijkbaar met methoden die in China worden toegepast. Burgers die vrouwen willen aangeven, kunnen via een app locatiegegevens, kentekens of andere details doorgeven aan de politie.
Af en toe verschijnen op sociale media beelden van vrouwen die zich verzetten tegen de strenge kledingregels. Openlijk protesteren kan echter leiden tot arrestatie en gevangenschap, waarbij gedetineerde vrouwen volgens mensenrechtenorganisaties worden blootgesteld aan mishandeling en zelfs seksueel geweld.
Het meest recente grote protest tegen het regime van ayatollah Ali Khamenei vond plaats in 2022, na de gewelddadige arrestatie en dood van de 22-jarige Mahsa Amini.
- Suriname ervaren..
- President Santokhi installeert werkgroepen voor aanpak prob…..
- NPS: Massaal werken een oplossen alle problemen..
- Ministerie van ROM en Fernandes Group bundelen krachten teg…..
- President Santokhi betrekt bewoners Rahemal en Winti Wai in…..
- ‘Lancering website wetten.sr grote hulp juridisch wezen Sur…..
- Hok: SPA had een gegarandeerde zetel binnen OPTSU..
- Dalende olieproductie offshore Guyana in januari..
- PVP in kort geding tegen besluit staatshoofd voor deelname …..
- Phagwa ingeluid, feesten begonnen..
- Santokhi installeert werkgroep voor ordening bus- en bootse…..
- Gewapende beroving op de Gongrijpstraat..
- President roept op tot eenheid op Holi dag..
- Deelnemers mini playbackshow klaar voor grote avond..
- CELOS stimuleert Agroforestry als duurzaam alternatief voor…..
- Wegomlegging Onafhankelijkheidsplein..
- Suriname strijdt tegen plasticvervuiling..
- Drie dc’s vragen ontheffing aan wegens politieke ambities..
- Nationaal Milieuveiligheid Seminar officieel geopend..
- ROM en Fernandes binden strijd aan tegen plasticvervuiling..
- Commewijne heeft eerste Rotaractclub..