Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur is voornemens om te starten met meertalig onderwijs. Dit maakte president Santokhi bekend tijdens zijn toespraak bij de ingebruikname van drie nieuwe gebouwen op het terrein van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS). De gebouwen maken deel uit van de Student Housing Campus Village
Volgens het staatshoofd is het huidige onderwijssysteem vaak te sterk gericht op de Nederlandse taal, waardoor veel leerlingen, met name in het binnenland, onnodig een achterstand oplopen. “De toets die kinderen afleggen, is geen kennistoets, maar een taaltoets. En dat is niet eerlijk tegenover kinderen die het Nederlands niet als moedertaal spreken”, aldus Santokhi.
De president onderstreepte dat onderwijs toegankelijk moet zijn voor alle Surinamers, ongeacht hun woonplaats of taalachtergrond. Dankzij moderne technologie en infrastructuur, is het volgens hem mogelijk om afstandsonderwijs in te zetten, zodat kinderen in alle districten in hun eigen omgeving les kunnen volgen en afstuderen. “Alles wat in Paramaribo plaatsvindt, kan ook simultaan in het binnenland plaatsvinden”, aldus Santokhi. “De middelen zijn er, de infrastructuur is er, en de ondersteuning is er ook.” De overgang naar meertalig onderwijs houdt in, dat leerlingen voortaan les krijgen in zowel hun moedertaal als het Nederlands. “Geef die kinderen les in hun moedertaal én daarnaast in het Nederlands, en je gaat heel andere studieresultaten zien”, stelde de president. Hij verwees naar België als voorbeeld, een land waar meertalig onderwijs succesvol wordt toegepast. “Taal is slechts een communicatiemiddel, geen maatstaf voor intelligentie”, voegde hij eraan toe. “Als kinderen sterk zijn in hun moedertaal, moeten ze een eerlijke kans krijgen om door te stromen.” Het meertalige onderwijsprogramma moet bijdragen aan het wegnemen van barrières die kinderen momenteel ervaren in het Surinaamse onderwijssysteem. De plannen bevinden zich al in een vergevorderd stadium van uitwer-king en zullen naar verwachting op korte termijn van start gaan.
The post Introductie meertalig onderwijs om onderwijsbarrières te doorbreken ..
- Caricom-waarnemers: Geen signalen over verkiezingsfraude..
- Column: De illusie en onze Guyanese ‘vrienden’..
- Bouva gaat voor nog een termijn in De Nationale Assemblée..
- BESCHOUWING — De arrogantie van macht(hebber)..
- Ex-minister Walden: “Er was een complot tegen mij beraamd…..
- Sharman verwacht terugkeer VHP in regering na verkiezingen..
- Energie Autoriteit onthult plan voor duurzame en betaalbare…..
- Eskak teleurgesteld: We zijn terug bij af zonder artikel 27..
- Illegale landingsbaan Ston Dansi vernietigd..
- Internist Goerdat wil via politiek structurele problemen zo…..
- Ambassadeur Abdoelrahman overhandigt geloofsbrieven aan Mar…..
- Twaalf vrouwen ontvangen INNSSCR Awards..
- Stembureauleden getraind in dataverzameling op 25 mei..
- Apoera klaar voor praktijkonderwijs: bewoners maken schoon..
- Ongeveer 17000 personen hebben reeds royalty certificaat ge…..
- Straatrover loopt in val door eigen aangifte..
- Dode vis aangespoeld nabij Albina: zorgen over milieuvervui…..
- SBM Offshore: Eén FPSO in productie, twee op schema voor ee…..
- Subhas Mungra: IMF-programma verergert armoede en verzwakt …..
- Presidentiële resolutie over campagneverbod zou scherper ge…..
- Doorgangshuis Koewarasan voor opvang binnenlandbewoners in …..