PARAMARIBO – De interne spanningen binnen de NDP (Nationale Democratische Partij) worden steeds openlijker uitgevochten, met de strijd om de presidentskandidaat voor de verkiezingen van 25 mei als het brandpunt. De positie van partijvoorzitter Jennifer Geerlings-Simons staat mogelijk onder druk, net zoals eerder het geval was bij haar verkiezing tot voorzitter.
Er is een groeiende beweging binnen de partij die voormalig vicepresident en partijondervoorzitter Ashwin Adhin naar voren wil schuiven als de presidentskandidaat. Dit staat echter haaks op de heersende opvatting binnen een groot deel van de partij, die ervan uitgaat dat Geerlings-Simons deze rol moet vervullen bij een verkiezingswinst. Ondanks het feit dat Geerlings-Simons momenteel de meeste steun geniet, blijft Adhin’s campagne actief en volhardend.
De interne verdeeldheid binnen de partij is ook merkbaar in de mediacampagnes van beide kampen. Vooraanstaande propagandisten van zowel Adhin als Geerlings-Simons zetten zich via sociale media en andere kanalen in om hun kandidaat te promoten en de tegenstander in diskrediet te brengen. De toon van de strijd is soms persoonlijk en fel.
Zo uit Marcel Oostburg via Facebook harde kritiek op Adhin, waarbij hij stelt dat de oud-vicepresident absoluut niet geschikt is voor het presidentschap. Gordon ‘Makoe’ Mac-Donald daarentegen vindt dat Oostburg met zijn uitspraken de partij schaadt. Mac-Donald vraagt zich af waarom er geen actie wordt ondernomen tegen Oostburg, een vertrouweling van de onlangs overleden partijguru Desi Bouterse. Hij kondigt een persoonlijke campagne aan tegen iedereen die de eenheid binnen de NDP in gevaar brengt, inclusief Oostburg. Mac-Donald hekelt tevens het uitblijven van stevig leiderschap binnen de partij om het publieke moddergooien te stoppen.
…[+]
- Man aangehouden op Zanderij met vermoedelijke cocaïne in ko…..
- Medaille als symbool voor motivatie om meer inzet voor het …..
- Ingrid Bouterse-Waldring: “Opdracht van Bouterse om verkiez…..
- Militair aangehouden die doos met drugs probeerde te verzen…..
- Korpschef doet bij afronding ME-training meet met speedmars..
- Nog geen concrete resultaten over samenwerking partijen..
- Muziekschool van Wageningen vernoemd naar Willy King..
- Bedrukte stemming bij viering Chinees Nieuwjaar..
- Stiefvader voor de rechter wegens verkrachting..
- ASOCIAAL VUILSTORTEN MOET OPHOUDEN..
- Militair die cocaïne wilde posten na zes maanden aangehoude…..
- Stibula organiseerde workshop over pesten en zelfacceptatie..
- Veel bewolking, maar ook veel regen..
- Colombia weigert deportatievluchten uit VS, Trump reageert …..
- Kans op plaatselijke matige buien en windstoten..
- Purcy Iwan Esajas (75) Amsterdam 22-1-2025..
- Lielia Amalia Arlaud (90) Paramaribo 19-1-2025..
- Trump legt Colombia sancties op na weigering deportatievluc…..
- Oude sluisdeuren in Commewijne vervangen..
- Inbreker in de kraag gevat..
- VIDS initieert landelijk project voor bescherming landrecht…..