Tekst en beeld Marinio Balsemhof
PARAMARIBO — “Martinique is niet de sterkste, maar wel een pittige tegenstander.” Dat zei bondscoach Stanley Menzo maandag tijdens een persconferentie over de tegenstander van Suriname vrijdag in het Franklin Essed Stadion. Vier dagen later volgt de uitwedstrijd op het eiland. De winnaar plaatst zich voor de Concacaf Gold Cup, die later dit jaar in de Verenigde Staten (VS) wordt gehouden.
Door afzeggingen vanwege verschillende redenen heeft Menzo enkele aanpassingen moeten plegen aan de eindselectie. Sheraldo Becker en Jeredy Hilterman haakten geblesseerd af, terwijl eerste doelman Etienne Vaessen afwezig is vanwege de aanstaande geboorte van zijn kind. In hun plaats kwamen Imannuël Pherai, Shaquille Stein en keeper Jahnilho Wiegel.
“Hopelijk dat de ballen er deze keer wel ingaan”Bondscoach Stanley Menzo
Menzo beklaagde zich maandag erover dat spelers onder druk worden gezet door hun clubs. Volgens de bondscoach is het al een paar keer voorgekomen dat internationals die toch voor Natio kiezen bij terugkeer geen tot weinig speelminuten krijgen bij hun club, met het gevolg dat zij niet ingaan op de uitnodiging om voor Suriname te spelen.
Volgens manager Brian Tevreden heeft de Surinaamse Voetbalbond (SVB) het probleem al voorgelegd aan de Wereldvoetbalbond (Fifa). Aangezien clubs verplicht zijn om spelers af te staan voor interlandwedstrijden tijdens de Fifa-windows, heeft het mondiale orgaan aangegeven deze te zullen aanschrijven.
Het probleem is volgens Menzo en Tevreden dat de clubs Suriname nog als een C- of D-land zien. Echter, ze pakken zaken zodanig aan dat zij schotvrij blijven. De spelers worden voor een keus gesteld en dekken de clubs zich in met het argument dat de voetballers zelf hun keus maken.
Voorbereiding
Een deel van de spelers arriveert dinsdag in Suriname, het andere deel een dag later. Daardoor heeft Menzo pas woensdag de complete selectie voor zich. De grote afwezigen zijn ongetwijfeld Becker, Vaessen en Myenti Abena. Becker viel donderdag in de Uefa League-wedstrijd van Real Sociedad tegen Manchester United (1-4) met een knieblessure uit. Vaessen had zijn vrouw beloofd de bevalling mee te maken.
Pherai heeft al eerder voor Natio gespeeld, terwijl Wiegel onder de lat stond van de nationale U20-voetbalselectie van Suriname. Stein had aanvankelijk de eindselectie niet gehaald, maar is er nu als vervanger bijgehaald. Hij maakt momenteel naam bij het Jamaicaanse Cavaliers door regelmatig doelpunten te maken. Bij die club zit ook landgenoot Jahmilio Rigters.
Martinique is niet onbekend voor Suriname en Menzo. In Nederland kwamen de twee landen op 25 maart 2024 niet verder dan 1-1. Ook in de ontmoetingen daarvoor eindigde de strijd steeds onbeslist. Toch heeft de bondscoach goede hoop, omdat Natio in de laatste oefenpartij in Nederland (1-1) genoeg kansen wist te creëren. “Alleen de doelpunten bleven uit. Hopelijk dat de ballen er deze keer wel ingaan.”
Eindselectie: doelverdedigers: Warner Hahn (Hammarby IF); Jonathan Fonkel (Robinhood); Jahnilo Wiegel (KVC Westerlo); verdedigers: Navajo Bakboord (Waterford FC); Silvinho Esajas (Volendam); Ridgeciano Haps (Venezia); Dion Malone (Karmiotissa); Shaquille Pinas (Hammarby IF); Djevencio van der Kust (Beerschot); Liam van Gelderen (RKC); middenvelders: Renske Adipi (Robinhood); Denzel Jubitana (Atromitos); Dhoraso Klas (FC Iberia 1999); Kenneth Paal (Queens Park Rangers); Jayden Turfkruier (Telstar); Roscello Vlijter (Riteriai); aanvallers: Shaquille Stein (Cavaliers FC); Immanuël Pherai (Hamburger SV); Gyrano Kerk (Royal Antwerp); Richonell Margaret (RKC); Jaden Montnor (Aris Limasol); Jamilhio Rigters (Cavaliers FC); Glefilo Vlijter (OFK Beograd).
- Verhoging sociale uitkering kost SRD 168 miljoen per maand..
- Lutchman: VHP heeft luisterend oor voor problemen..
- ‘Suriname moet niet achterblijven in het toepassen van AI…..
- VSB en ASFA uiten bezorgdheid over invulling SER..
- ‘Het vertrek van Ramdin’: historische verkiezingen-opko…..
- Kawina krijgt podium op North Sea Jazz Festival..
- 53-jarige vrouw slaat zwangere vrouw in elkaar..
- Su Aid haalt bijna SRD 5 miljoen op voor Nationale Bloedban…..
- ‘Versterking Krijgsraad essentieel voor rechtsstaat’..
- Door wanbeleid moet Staat consulaat medewerker ruim €110.00…..
- ECD verwijdert en vernietigt vervallen en beschadigde produ…..
- Nieuwe zakelijke kansen voor Suriname na Indiase fact-findi…..
- Vingerwijzing tussen EBS en Financiën; meningsverschil over…..
- SVV 1-captain Pawiroredjo: ‘We moeten Yelyco niet onderscha…..
- Trump dreigt Rusland met sancties totdat er vrede is geslot…..
- Herwaardering voor authentieke houten huizen..
- Strijd tegen drugs en illegale visserij: Suriname en partne…..
- Mohamed verliest vergunning om schepen te exploiteren..
- Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’..
- De industrialisatiepolitiek van SU..
- Diorama over slavernij officieel geopend op plantage Freder…..