Leden van internationale organisaties zoals, de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), de Europese Unie (EU), CARICOM (de Caribische gemeenschap) alsook de Nederlandse- en Amerikaanse ambassade zullen optreden als observanten tijdens de verkiezingen op 25 mei 2025. Dat heeft Samseerali Sheikh-Alibaks, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) meegedeeld tijdens een vergadering over de verkiezingen op het kabinet. Tot op heden staan 41 politieke organisaties in het register bij het OKB.
De directeur van Binnenlandse Zaken Mohamad Eskak, deelde mee dat een aanzienlijke groep mensen hun identiteitskaart niet heeft opgehaald. Het gaat het om ongeveer 13000 ID-kaarten, waarvan ongeveer 8000 kiesgerechtigden zijn. De komende dagen zal er zal speciale aandacht worden geschonken aan deze groep, zodat zij tijdig hun identiteitsbewijs kunnen ophalen. Dit zal geschieden middels voorlichting en bekendmakingen.
Biza-onderminister Maurits Hassankhan legde de nadruk op de vooruitgang in de binnenlanden. Meer dan de helft van de bevolking van het binnenland heeft inmiddels hun gegevens op de kiezerslijsten gecontroleerd, vergeleken met slechts 16,07% in het kustgebied. De onderminister zegt dat door de recente missies het binnenland juist een bevoorrechte positie heeft gehad.
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..