De Suriname Energy Oil & Gas Summit (SEOGS) 2025, bracht toonaangevende bedrijven op het gebied van olie en gas, samen. Er werden ook diverse paneldiscussies georganiseerd, waaronder een discussie onder het thema: ‘Partnerschappen voor Welvaart: Kansen voor internationale MKB’s om zaken te doen in en met Suriname’. De discussie vond plaats in de Executive Conference Room van Roeli’s Event Venue. Panellid Roger Hogenboom, plaatsvervangend bestuurslid van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB), deelde tijdens de discussie zijn visie op de rol van buitenlandse kleine en middelgrote ondernemingen (MKB’s) in de economische ontwikkeling van Suriname.
Hogenboom benadrukte het belang van strategische keuzes bij het aantrekken van buitenlandse MKB’s. “We moeten ons afvragen waar internationale MKB’s unieke waarde kunnen toevoegen, en welke nieuwe inkomstenbronnen zij kunnen helpen creëren die momenteel nog onbenut zijn”, stelde hij. Volgens hem ligt de sleutel in partnerschappen en joint ventures die niet de concurrentie met lokale bedrijven aangaan, maar juist bijdragen aan hun versterking. “Samenwerking moet gericht zijn op het aanpakken van zwakke schakels in het economische systeem, niet op het vergroten van druk in sectoren die al goed functioneren”, aldus Hogenboom.
Hij riep op tot een benadering waarbij Suriname zich positioneert als een betrouwbare investeringspartner. Daarbij moet duurzame economische groei centraal staan, met ruimte voor innovatie en kennisoverdracht. “Internationale samenwerking moet een katalysator zijn voor lokale capaciteitsversterking, niet een vervanger van wat we zelf al in huis hebben”, stelde Hogenboom. De discussie maakte deel uit van een bredere dialoog over hoe Suriname aantrekkelijker kan worden voor verantwoorde buitenlandse investeringen, in het bijzonder van MKB’s met toegevoegde waarde op lange termijn.
The post ‘Internationale MKB’s kunnen Suriname helpen nieuwe inkomstenbronnen aan te boren’ ..
- CBB-directeur Kanapé-Pokie: spoedpaspoort kost SRD 4200, on…..
- Bachelor Politiekunde-cursisten eisen bevordering na diplom…..
- 25 gezinnen geëvacueerd te Vierkinderen na wateroverlast..
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Naks Prodo Spikri erg kleurrijk..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..
- NDP reageert fel op VHP: “Erken eerst de uitslag, voordat u…..
- President Santokhi aan zet om Parmessar te beëdigen als fun…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd tot fungerend voorzitter D…..
- NDP-reactie op verklaring VHP: erken eerst de uitslag, voor…..
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd door Santokhi..
- Asfaltperikelen..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid..
- Achttien jaar wateroverlast – tijd voor echte oplossingen..
- Multidisciplinaire Werkgroep Armoedegrensbepaling pleit voo…..
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..